Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szemetelés, csikk eldobása...

Szemetelés, csikk eldobása jár valamilyen büntetéssel?

Figyelt kérdés

Úgy értem jogilag? Szabálysértés? Bírság?

Nem az illegális szemét lerakásra gondolok, hanem ha valaki a játszótéren dobja el a csikket vagy az utcán a kólás dobozt.

Csak kíváncsiságból.


2017. ápr. 13. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Köztisztasági szabálysértésnek minősül és helyszíni pénzbírság érte a jutalom.
2017. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha lát a közterületis megbüntethet, igen. Persze mivel nem jár mindig mindenhol közterületis és nem látja, jó eséllyel semmit nem kap az illető. Ellenben megkapja a "hivatalos tahó" kitűzőt.
2017. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Pénzbirság mellé egy jó nagy pofánbaszás is, vagy megalázás... megalázni jobban szeretek főleg a cigicsikk elpöckölésért... mert az a legnagyobb tachoság...
2017. ápr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerűen: Mint írták a szemetelés köztisztasági szabálysértés, melyet az erre felhatalmazott személy (rendőr, közteres) 50 ezer forintig terjedő pénzbírsággal jutalmaz.


Emellett magadat is minősíted ezzel, mivel a saját igénytelenségedet, felelőtlenségedet bizonyítod.

2017. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem is nagyon idegesít. Ablakunk alatt van egy játszótér és sokan oda járnak cigizni, három lépést nem képesek a kukáig menni, hanem csak elpöckölik a csikket, beletapossák a gumiszőnyegbe, stb. Meg simán ott hagyják a sörös dobozt is. Engem nagyon zavar, lehet, hogy alkalmasint rájuk fogok szólni.
2017. ápr. 13. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!