Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha könyvekről írok blogot,...

Ha könyvekről írok blogot, feltölthetem illusztrációnak a kiadó honlapján talált képeket?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy blogot indítani gyerekkönyvekről, semmi üzleti célom nem lenne vele, csak hobbiból. Most azonban elakadtam, mert nem találtam kimondottan szabadon felhasználható képeket az adott könyvekről, csak a kiadó honlapján, webáruházakban és más oldalakon. Ez azt jelenti, hogy minden egyes alkalommal, amikor írok valamiről, engedélyt kell kérnem az adott honlap üzemeltetőitől, hogy felhasználhassam a képeiket? Mások hogyan szokták ezt csinálni?

Csak könyvek előnézetéről lenne szó, nem fotóművészeti alkotásokról.


2017. márc. 13. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Forrásmegjelöléssel kirakhatod.
2017. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a forrást nem jelölöd, akkor is felteheted, ám az egyszerű lopás! - aminek szankciója van.
2017. márc. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nyilván nem szeretnék lopni, azért kérdeztem.
2017. márc. 13. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!