Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Menthető e az autó még a...

Menthető e az autó még a vérehajtástól, vagy már vagyonkimentésnek számít?

Figyelt kérdés

A történet annyian áll, hogy van egy hitel, amiben kezesként jelent meg édesapám.

A hitelt a szerződő nem fizette, így megjelent a végrehajtó a ház előtt.

A fizetés már korlátozva van, és terhelték már az összes ingatlant, de a nevén lévő autóról nem jött papír.

Úgy találtam, hogy a jogszabály alapján elvihetik akkor is a kocsit, ha nem az övé, de ő használja.

Ha egy jelképes összegért (5.000 ft)az autót megveszem apámtól, átiratom a nevemre, és minden nap, az adott napra szóló kölcsönadási szerződést kötök vele (ezzel bizonyítva, hogy nem állandóan használja, csak egy egy napra kölcsön adom neki) akkor megmenthető a kocsi a végrehajtástól? És nem minősül ez valamilyen bűncselekménynek?



2017. febr. 9. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

"Úgy találtam, hogy a jogszabály alapján elvihetik akkor is a kocsit, ha nem az övé, de ő használja."


Rosszul gondolod. A kocsinak van tulajdonosa, annak meg nyilván semmi köze a hitelhez.

Semmi tennivalód nincs.

2017. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, vedd figyelmen kívül amit írtam.


Amúgy nem bűncselekmény, pontosabban, nem fedezetelvonás, ha erre gondoltál.

2017. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Idéznék:

" Emellett minden olyan vagyontárgy is lefoglalható, amely harmadik személy birtokában van ugyan, de valószínűsíthető, hogy az az adós tulajdonát képezi." erre a mondatra céloztam.

És a kérdés az, hogy meg érheti-e átiratni a nevemre az autót egy adásvételi formájában, vagy fölösleges, mert így is vihetik?

2017. febr. 9. 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:

" Emellett minden olyan vagyontárgy is lefoglalható, amely harmadik személy birtokában van ugyan, de valószínűsíthető, hogy az az adós tulajdonát képezi."


Tehát a "tulajdonát képezi" kitétel arra vonatkozik ,hogy kinek a nevén van, ki a tulajdonos. Ha te megveszed és átiratod,a forgalmiban te szerepelsz, te leszel a tulajdonos. Attól hogy faterod használja az csak kölcsönadásnak számít,és nem is kell a napi papírozással foglalkozni,elég ha egy 'visszavonásig használhatja ' kitételt beleteszel. Ugyan úgy nem foglalható le pl egy kölcsönző cégtől bérelt autó sem. Tegyük hozzá elvileg,mert túlkapások -jogtalanságok előfordulnak a végrehajtásoknál.

2017. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"" Emellett minden olyan vagyontárgy is lefoglalható, amely harmadik személy birtokában van ugyan, de valószínűsíthető, hogy az az adós tulajdonát képezi." "


Ez a sor olyan ingóságokra vonatkozik, amelyek nincsenek tulajdonjogilag nyilvántartva. Nagy értékű festmény, ékszer, régiség, stb. A gépkocsi nem lyen. Annál a nyilvántartás jelzi a tulajdonos személyét. A gond inkább az 5000 Ft-os vételárral van, mert ebben az esetben érvényteleníthetik a szerződést, feltünő aránytalanságra hivatkozva.

Persze ehhez az kell, hogy a végrehajtás tudjon a gépkocsi létéről, annak eladásáról és a tényről, hgy 5000 Ft-ért cserélt gazdát, rokoni körben.

Ebben az esetben elérhetik a végrehajtók, ha egyáltalán szükségét látják, mert a lefoglalás nem haladhatja meg a tartozás és a munkadíj várható összegét.

Tehát 100 000 Ft-os tartozás okán nem foglalhatnak le két milliárdos értéket.

2017. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így van,szóval ne 5 ezret írj az adásvételire hanem kb reális árat,vagy kicsit az alattit. Végül is mindegy, pénzmozgás úgyse lesz.
2017. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Donald J. Trump ***** válasza:
Létezik ajándékozási eljárás, nem kell jelképes összegért megvenni.
2017. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kié az autó?

Ha nem Apukádé, akkor nem is fogják lefoglalni. Az mindegy, hogy ki használja, ki az üzembentartó.

A tulajdonjog a lényeg. Ha nem tulajdonosa, akkor nem is foglalható.


Ha van egy ingóságom (gépjármű is az), amely más személynél van használatban, de tartozásom keletkezik, amit végrehajtanak, akkor a más használatában lévő ingóságom is lefoglalható. Tévedés, hogy nem.

Csak a használati jog miatt kicsit más az eljárás...


És igen, ha már végrehajtás alatt van egy tartozás, és a végrehajtási eljárás alatt "eltünteted" a vagyontárgyaidat, akkor előfordulhat, hogy abból fedezetelvonó per lesz még akkor is, ha nem foglalták le a vagyontárgyat.

A "végrehajtási eljárás alatt" eltünteted sem teljesen pontos, mert ha például egy adóellenőrzés indul ellened, ami adóhiányt állapít meg a végén és Te az ellenőrzés ideje alatt szabadulsz meg a vagyontárgyaidtól, az is lehet fedezetelvonás még akkor is, ha csak később lesz belőle végrehajtási eljárás.

2017. febr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!