Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az van az Alaptörvényben,...

Az van az Alaptörvényben, hogy az Alaptörvény és a jogszabályok érvényre juttatása érdekében kényszer alkalmazására az állam jogosult. De miért jogosult, miért nem köteles?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Mert ha jogosult alkalmazni, akkor alkalmazHAT, ha meg köteles, akkor alkalmaznia KELL.
2017. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát ezt kérdezem, én azt gondolom az állam legfontosabb feladata, hogy az alaptörvémyt, ami mindennek az alapja azt betartassa, és nem csak lehetőséget adunk neki, hogy amikor éppen úgy van kedve, akkor hivatalból tartassa be, de amikor nem nincs úgy kedve, pl. mert egy vezető érdeke, vagy csak nem tartja fontosnak, akkor meg ne tegyen semmit
2017. febr. 2. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A hangsúly a kényszeren van.

Ami azt jelenti, hogy erőszak alkalmazásával.


Az Alkotmánybíróság tagjai is máshogy tudják értelmezni az alaptörvényt. Mi lenne akkor, ha az államnak kötelessége lenne kényszerrel fellépni minden ellen, ami valaki (de ki szerint?) szerint alaptörvény ellenes.


Az államnak nem az a legfontosabb feladata, hogy az alaptörvényt _kényszerrel_ betartassa. Ha így lenne, akkor mindenki mellé raknának egy rendőrt, hogy figyelje minden lépését és amikor vét(eni készül) az alaptörvény ellen, akkor ott helyben földre vinné, megbilincselné és bevinné a kapitányságra, esetleg erre nincs is szükség, elég ha agyonlövi.


Ez rendőrállam lenne.

2017. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Rosszul gondolod. Az állam legfontosabb feladata a polgárai lehető legjobb élethelyzetének elérése és az ország fejlődése. Ennek érdekében cselekeszik, ha nem fölösleges.

Az alaptörvény érvényre juttatása lehet az országra nézve rendkívül hátrányos is. Ekkor nehogy kell, de bűnös dolog ezt tenni.

Normális országnak Alkotmánya van. Ősidők óta. Hogy nálunk nem így hívják, annak az az oka, hogy az a törvény káros az ország polgárainak többségére. Nem is merték megtartani a nevét, mikor ilyenre átírták. Az Alkotmány ugyanis attól az, hogy bizonyos szabályoknak, formáknak, céloknak eleget tesz. Ez nem tesz eleget.


A lényeg tehát, hogy bárhogy hívják, ez egy eszköz, ami arra szolgál, hogy a fejlődés módját szabályozza. Érvényre juttatni nem eszközt kell, hanem célt. Jelen esetben az eszköz hamis célokat tartalmaz, ügyesen elfedve a lényeget. Ezen túl a lehet és a kell két eltérő helyzetre utalnak. A lehet azt jelenti, hogy az élet normálisan folyik, de néha előfordulhatnak problémák, szabályozzuk, ezt miként lehet rendbe tenni. A "kell" nem szükséges, mert mindenki számára nyilvánvaló, hogy rendnek kell lennie.

A kell viszont a zsarnok szóhasználata. Ő dönt, ő határoz, ő előír, nem megbeszél, egyeztet. Ezért nála kell és tilos. Ez mindig és mindenütt a primitív, erővel való, és mindig az alá-főlé rendeltséget követelő rendszer szóhasználata, módszertana. Nem árt, ha megtanulod: tégy sürgősen, míg tehetsz, az ellen, hogy a kell és a tilos szóhasználattá véljék. Mert az mindig rád vonatkozik és mindig neked hátrányos. Akkor is, ha az ellenkezőjének mutatják.

2017. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Minek nem tesz eleget a jelenlegi alkotmány az alkotmányossági szempontokból?
2017. febr. 2. 15:14
 6/9 A kérdező kommentje:

"Mi lenne akkor, ha az államnak kötelessége lenne kényszerrel fellépni minden ellen, ami valaki (de ki szerint?) szerint alaptörvény ellenes."


Miért a rendőrség most is pontosan ezt teszi. Nem valaki, hanem az erre jogosult szerv megállapítása alapján cselekszenek most is, ha valaki törvényt szeg. Csak az alkotmány kimondja, hogy nem köteles minden esetben cselekedni az állam, ha valaki törvényt szeg. Ez mire jó? Ez egyenlőtlenséget szít.

2017. febr. 2. 15:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Az alkotmányban az állam kötelezettsége a lehet. A polgárnak viszont kell. És ha a polgár alkotmányos joga sérül, akkor az államnak nem kell fellépnie. Ez így nagyon nem jó. Nem ez a cél. Szerintem teljes a félreértés. Az alkotmány éppen a társadalmi szerződés megfogalmazásának alapja, és nem lehet benne ilyen önkény az állam oldalán, mert éppen ez az egyetlen szabályozója az állam működésének.
2017. febr. 2. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:

"Csak az alkotmány kimondja, hogy nem köteles minden esetben cselekedni az állam, ha valaki törvényt szeg."


Ilyenről az Alkotmányban nincs szó. A hülyeséget fölösleges megszorozni kettővel.

2017. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Minek nem tesz eleget a jelenlegi alkotmány az alkotmányossági szempontokból?"


Ezt kitől kérdezed?


"Miért a rendőrség most is pontosan ezt teszi."


Igen, törvényi felhatalmazás alapján. De nincs is mérlegelési jogköre. Pl. ha meg kell büntetni valakit, akkor nem mérlegelhet. Szó nincs arról, hogy egyiknek elengedheti, másiknak meg nem.


"Csak az alkotmány kimondja, hogy nem köteles minden esetben cselekedni az állam, ha valaki törvényt szeg."


Tévedés. Ilyet nem ír az alkotmány. Ezt csak te gondolod.

A hangsúly, mint írtam a KÉNYSZERen van, nem pedig azon, hogy "csak" feljogosítja az államot a kényszer használatára, de nem írja elő kötelezően.


Jogállam és nem rendőrállam.

2017. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!