Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom jogi úton behajta...

Hogyan tudom jogi úton behajtatni a táppénzemet?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben 3 hétig táppénzen voltam, de a mai napig nem fizette ki a volt munkáltatóm.

Azóta szinte hetente telefonálok, érdeklődök. Hol az OEP-nél, hol a volt munkahelyemen. Ígérnek mindig ezt-azt.

Ma reggel is telefonáltam, ( az elmúlt héttől már naponta ) állítólag ma reggel adtak postára 22 ezret. Persze ez már nem az első eset, hogy azt mondják, már úton van.

Igazából már bele fáradtam, hogy a pénzemért könyörgök, ami megjár. Volt, hogy azt mondtam feladom, nem érdekel, nem könyörgök már tovább, belefáradtam már ebbe az egészbe....

Na, de ha okosan gondolkodom, akkor miért is hagynám annyiba? Amikor dolgoztam, minden hónapba vonták a tb járulékot, azt azért, hogy ilyen esetekben ne essen ki akkora összeg a betegség miatt. Amikor dolgoztam, tőlem elvárták, hogy maximálisan ellássam a munkámat, amit én teljesítettem is. Lejárt a szerződésem, és már nem hosszabbítottak, mert nem volt szükség annyi emberre. Oké.

Az ottani könyvelő velem ellentétbe nem végezte el maximálisan a munkáját, mert amúgy sok panasz volt rá, s van is, mert őt ennek ellenére nem küldték el. Oké.

Én nem vagyok egyébként olyan, aki problémázik mindenért. Türelmes vagyok, megértő, stb. De most betelt a pohár.

Szeretném megkapni a pénzemet, és annyit amennyi jár....

És nem érdekel, hogy büntetést kap-e ezért a volt munkáltatóm, amiért nem utalt időben, és nem érdekel, ha emiatt kirúgnak valakit, és nem érdekelnek a következmények egyáltalán....

Szeretném megtudni, hogy hol lehet ezt bejelenteni, és mire számíthatok. Hova forduljak? És kihez?

Van-e olyan, hogy munkajogi képviselő, vagy valami ilyesmi? Nem vagyok ilyen ügyekben jártas, fogalmam sincs, merre induljak. Aki tud, segítsen nekem!!!


2010. máj. 5. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Sehogyan. Nem Jogi úton kell. Bemész és hozod a gépekez vagy a munkáltató autóját. Ne egyedül menj.
2010. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gépeket
2010. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a helyileg illetékes bíróság panasznapjára menjél el. ott ingyen és bérmentve adnak tanácsot.


olyan hülyeséget, amit az első írt, meg ne csinálj, mert az lopás, akármennyivel is tartoznak neked.

2010. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!