Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekmény?

Ez bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Tegyük fel meglopnak, aztán én 100%-ra tudom, hogy ki volt.

Megkeresem és felajánlom neki, hogy ha visszaadja, akkor nem jelentem fel.


2016. dec. 9. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, de szerintem felmerülhet vesztegetés elfogadása bírósági vagy hatósági eljárásban.


Btk. 296.§

"Aki azért, hogy a bírósági, választottbírósági vagy hatósági eljárásban törvényes jogait ne gyakorolja, vagy kötelezettségeit ne teljesítse, jogtalan előnyt kér, a jogtalan előnyt vagy ennek ígéretét elfogadja, (...) bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2016. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel semmilyen hatósági eljárás még nincs, ezért ez a jogszabály nem passzol ide. Ha nem egy bézbó ütővel a kezedben kéred meg hogy adja vissza a tulajdonodat, semmit nem követtél el. De ha még eljárást is indítasz ellene, akkor is bármikor megkérheted hogy adja vissza amit elvett, sőt ha visszaadja, a cselekmény díjazása is enyhébb lesz, mivel időközben megtérül a kár.
2016. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lopás hivatalból üldözendő bűncselekmény, nem számít, hogy teszel-e feljelentést vagy sem, ha a hatóság tudomására jut, akkor mindenképpen el fognak járni.


Ettől függetlenül nem bűncselekmény sem az, ha visszakéred a tulajdonodat és az sem, ha azzal fenyegeted meg, hogy feljelented (jogérvényesítés törvényes útja a bíróság). Az meg, hogy nem jelented fel végképp nem bűncselekmény, mivel lopásnál nincs feljelentési kötelezettséged.

2016. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, hivatalból...meg bűncselekmény...

50.000Ft-ig szabálysértés, 50.001-200.000-ig vétség.

Ha ötven ezret nem éri el az érték, a rendőr kétszer körberöhög mielőtt faképnél hagy.

2016. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdező nem írt semmilyen összeget, hipotetikusan tette fel a kérdést és kifejezetten bűncselekményre, azaz nem szabálysértésre kérdezett rá. Egyébként megjegyzem a vétség is bűncselekmény, így nem értem azt miért kevered ide.
2016. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!