Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet használni videófelvé...

Fel lehet használni videófelvételt a rendőrségen feljelentéskor, vagy a bíróságon ha perré alakul az ügy?

Figyelt kérdés

Van egy felvételem valakiről, aki bűncselekményt követ el. (A tulajdonom ellen) Régebben tettem feljelentést, de bizonyíték hiányában lezárták az ügyet. Tegnap le tudtam videózni a személyt,

a kérdés hogy fel használhatom feljelentéskor, vagy még engem büntetnek meg?


Van aki azt mondja csak publikálni nem lehet, van aki azt hogy még rendőrségen sem lehet felhasználni.


2016. dec. 4. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Fel.
2016. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A magyar jogrendben két külön téma ez, amit felvetettél (az amerikaiban például nem, ott a kettő összefügg).


1) Az első kérdés az, hogy jogszerűen készült-e a felvétel. Ha a magántulajdonod védelmében volt kihelyezve a kamera, és jelezted, hogy kamerával megfigyelt terület, akkor jogszerűen készült a felvétel.


2) De ettől teljesen függetlenül, még ha illegális is a felvétel, a bíróság elfogadhatja bizonyítéknak. Ez egyedül a bírótól függ, joga van mérlegelni, és elfogadni vagy visszautasítani.

2016. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!