Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számítsak ha kérni...

Mire számítsak ha kérni akarom a gyerektartást meg a gyerekelhelyezést hova kell fordulni, mennyi idő stb?

Figyelt kérdés
3 hete szültem és kérni akarom a gyerektartást meg a gyerekelhelyezést is. A gyerek apja kb semmit se vett a fiának kiságyat, babakocsit mindent én, de mégis szinte mindennap jön ide megnézni. Ő úgy van vele, ha vele élünk akkor támogatja csak anyagilag a kisfiút, így nem. Kibékülni én már nem akarok vele. Úgy gondolom ez nem túl igazságos. Most szedtem annyira össze magam, hogy akkor intézzem a dolgokat. Hova kell fordulni, mennyi idő, hogyan zajlik ez?

2016. nov. 26. 13:25
 1/7 A kérdező kommentje:
És az apa hogyan lesz értesítve, hogy fizetnie kell?
2016. nov. 26. 14:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Bíróság. Ügyfélfogadási időben bemész, ott megadnak minden szükséges infót, ha kéred, segítenek megszerkeszteni a beadványt. Ne halogasd, mert elhúzódhat, és csak fél évre visszamenőleg ítélik meg. Apasági nyilatkozat van? Mert gondolom, nem vagytok házasok.
2016. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, de van apasági nyilatkozat.
2016. nov. 26. 14:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy tudom, hogy nincs bejelentve az apa. Ilyenkor mi a helyzet?
2016. nov. 26. 14:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Pedig jó fizetése van.
2016. nov. 26. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:

A bíróságon kell beadni a gyermekelhelyezés megállapítására és a gyereketartás összegének megszabására irányuló kérvényt.


Ha van apasági nyilatkozat, akkor rövidebb az eljárás.


A bíróság haározatban megszabja, hogy a gyerek hol lesz elhelyezve, a láthatást és a gyerektartás összegét.


Amennyiben az apának nincs bejelentett munkahelye, akkor problémás a gyerektartást behajtása, de minden elmaradt esetet jelenteni kell, mert az állam megelölegezi ezt, és az apától levonják, illetve adott esetben végrehajtják rajta, ha nem téríti vissza.

2016. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
max kiküldöd a munkaügyi felügyelőket meg a navot a munkahelyére ahol feketén van.
2016. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!