Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki a német igazságszolgált...

Valaki a német igazságszolgáltatásban járatos?

Figyelt kérdés

Még év elején, munka közben kiszállítottam egy raklapot egy helyre, ami gyalogos zóna, és tolatás közben a teherauto gumiperemével egy térdig érő vasoszlopot picit megnyomtam. Hozzáteszem semmi baja nem lett, csupán a macskakő és a föld fentebb csúszott. Magyarul egy lapát föld, taposás és minden ugyanúgy van. Úgy néz ez ki a mint a villamosmegállóknál az a kis pici zöld korlát/oszlop.

Rá egy hétre jött egy levél a rendőrségtől, hogy bűncselekményt követtem el, beismerem e blablabla. Leírtam szépen, hogy nem vettem észre, bocsánat, és hogy egy kisfiú segített kitolatni, mert nagyon szűk volt a hely.

Majd most évvégén, küldték ezt a levelet, amit itt nektek belinkeltem, és kicsit lesokkolt.

Kérdésem tudok e valamit kezdeni a dologgal, vagy valóban fizetnem kell 540 eurót (kvázi) a semmiért.

Köszönöm.


[link]

[link]

[link]

[link]


2016. nov. 17. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Bűncselekményt követtél el, beismerted, ennyi. Mi az hogy a semmiért? Legközelebb majd jobban odafigyelsz és nem rongálod meg az állam tulajdonát.
2016. nov. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a bűncselekményt követtem el megfogalmazás enyhén durva és túlzás, de legyen így nevezve.

Az a semmiért kedves válaszoló, hogy vért izzadtam, mire onnan kitolattam. Kutya nem segített egy kb. 8 éves kisfiún kívül.

Hanem ott állt valami idősebb nő, aki alig várta, hogy valaminek neki menjek és belémköthessen. Szerencsére ezt a vasoszlopot nyomtam meg, minimálisan. Helyéről kifordult kb 60fokba. Semmi nem látható rajta. Ez szerintem semmi, nem egy üzletbe tolattam be.

Rongálom az állam tulajdonát - borzasztóan megrongáltam, felmérhetetlen kárt okoztam... 540(!!) euro az az undoríto izléstelen vasoszlop.

2016. nov. 17. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:

amit csinaltal az buncselekmeny. Kart okoztal, aztan pedig elhajtottal a helyszinrol annak ellenere hogy eszrevetted a kart.


Ki kellett volna hivni a rendorseget, es megmutatni mit csinaltal.


Teljesen jogos az eljaras ellened.


Egyebkent nem 540 eurot kell fizetned, ennyi a kar amit okoztal. Birosagi eljaras lesz belole, ott fizeted a kart + a birosagi koltsegeket + a sajat ugyveded dijat.


Tobb ezer euro lesz a vege.


A sajat erdekedben most azonnal keress meg egy ugyvedet!

2016. nov. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vád szerint nem az a bűncselekmény, hogy neki mentél az oszlopnak, hanem az, hogy eltávoztál a baleset helyszínéről.
2016. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 19. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!