Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van még csendháborítás?

Van még csendháborítás?

Figyelt kérdés

Egy 9000 fős városban élek, a jövőhét pénteken egy szalagavatós bulit tartunk a pincesoron. 70 méterre lakik egy nő, aki a pincetulajnak mindig panaszkodott hogy ne adja ki bulikra a pincét mert hangoskodnak és a rendőrséget is sokszor kihívta már a szórakozókra.


Én holnap egy papírt adok neki, amire leírom a telefonszámom, illetve hogy mikor kezdődik(22:00) és hogy meddif tart(04:00). Ha esetleg kihívja a rendőröket mit tehetünk? Jelentsem be a bulit előre a rendőrségen? Van egyáltalán még csendháborítás?


2016. nov. 17. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen létezik csendháborítás, este 22.00-ig lehet "büntetlenül", utána már nem.
2016. nov. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Van csendháborítás. A csendháborítás szabálysértése nincs időponthoz kötve, az bármikor és bármilyen módon elkövethető.
2016. nov. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag van, és a gyakorlatban is alkalmazzák. Ha figyelmeztetett rá a pince tulajdonosa, akkor az elegendő bizonyíték rá.


A Szabálysértési Törvény tartalmazza; és ahogyan a # 2-es válaszban szerepel: nincs időponthoz kötve. Akár hétköznap déli 12 órakor is megvalósítható.

[link]

[link]

E törvény 99. §-a szerint „A helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig, hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet.”

A 27. § szerint, fiatalkorúak esetén, a helyszíni bírság legmagasabb összege huszonötezer forint. De, ez rátok nem vonatkozik, mert ugyanebben a szakaszban az szerepel, hogy „e törvény alkalmazásában fiatalkorú az, aki a szabálysértés elkövetésekor a tizennegyedik életévét betöltötte, de a tizennyolcadikat még nem.”


Számos önkormányzat rendeletben teszi lehetővé zajos rendezvények előzetes engedély-kérelmét. Ezek elbírálási ideje általában 20-30 nap. Több rendeletben is előírják formanyomtatvány használatát, a pontos zajszint meghatározását, akár műszeres mérésének elrendelését is.

2016. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A 2. és 3. válaszoló téved abban, hogy nincs időponthoz kötve. A kulcsszó a törvényben a "mások nyugalma". A mások nyugalma az éjszakai alvás (22.00-6.00), és semmi más. Az ebéd utáni szundikálás ebbe nem számít bele.


Csak ha hoznak róla helyi rendeletet. Üdülőövezetben ezért kell külön önkormányzati rendelettel meghatározni a délutáni csendrendeletet, mert magából a törvényből ez nem vezethető le.

2016. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"A kulcsszó a törvényben a "mások nyugalma". A mások nyugalma az éjszakai alvás (22.00-6.00), "


Tévedés. Nincs időponthoz kötve. Régebben volt csak ilyen.

Ráadásul nem mindenki nyugalma az éjszaki alvás.

2016. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdülőövezet lehet, hogy más, mert számít, hogy külterület vagy belterület.


Általában a gépeket, fűnyírót szokták kifejezetten tiltani bizonyos időpontokban, de ez nem jelenti azt, hogy ha valaki máskor mással hangoskodik (pl. zene), akkor nem követne el csendháborítást.

2016. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!