Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem büntetik meg a...

Miért nem büntetik meg a szomszédomat, ha rendszeresen ok nélkül hív ránk rendőrt?

Figyelt kérdés
Annyit érdemes a sztori hátteréről tudni, hogy ez a banya nagyon fente a fogát arra az ingatlanra, amiben jelenleg élek, csak nem volt hajlandó az előző tulaj neki eladni, épp a banya viselkedése miatt. Próbál engem innen ez a nő elűzni, keresi az alkalmat, hogy valamivel feljelenthessen, és ahogy visszaszólok neki, mikor már nem tűröm a sértegetéseit, vagy amikor az anyámat kezdi szidni, rögtön rohan a telefonért és rendőrt hív, még múltkor az arcomba is nyomta a telefont, hátha mondok valami jogsértőt. :,D A rendőrök persze kijönnek, mert nekik eposzi hazugságokat ad elő, amiket lévén meg sem történtek, sosem tud bizonyítani, majd értetlenül távoznak. Hogy-hogy nem jár neki ezért bírság? Én biztosan tudom, hogy csak idegesíteni akar engem ezzel, de mindig más rendőrök érkeznek ki, ezért nem tudják, hogy múltkor is ez a boszorka telefonált. A rendőrségen nyilván van joga, én már azzal megelégednék, ha odaszólnának neki, hogy a következő hasonlónál már büntetés jár. Nevetségesnek tartom, hogy egy rosszindulatú nyugger (elnézést a tisztességes nyugdíjasoktól) ezzel szórakozhat következmények nélkül, de a rendőröket is sajnálom, hogy minden alkalommal ugraniuk kell, lévén nem tudhatják, komoly bejelentés érkezett-e.

2016. okt. 23. 04:00
 1/9 anonim válasza:
84%
Mert a Te dolgod lenne, hogy feljelented rágalmazásért első körben.
2016. okt. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem joga, nyoma van a rendőrségen* :D (már a rendszeres betelefonálásnak), minden rosszindulat nélkül, szerintem azt hiszi, hogy még mindig fekete autó jön azokért, akik neki nem szimpatikusak...
2016. okt. 23. 04:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem a járőrt, hogy a rendszeres rendőrhívásért tehetek-e feljelentést, ő nemleges választ adott. Akkor lehet, hogy tévedett.
2016. okt. 23. 04:03
 4/9 A kérdező kommentje:
De a válaszodat köszönöm, a következő alkalommal, ami szerintem már nincs olyan messze, mindenképp megejtem.
2016. okt. 23. 04:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván a hatóság is büntethetne hamis vád, hatóság félrevezetése stb. címszóval. Plusz kiszámlázhatnák a felesleges vonulást.
2016. okt. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rágalmazás természetesen hatóságnál tett bejelentésnél fel sem merülhet, mint ahogy a hatóság félrevezetése sem, mert az csak akkor lehetséges, ha nem meghatározott személy ellen irányul.


Ami szóba kerülhet, az a 2012. évi II. törvény szerinti valótlan bejelentés szabálysértése, de sokkal inkább a Btk. 268.§-a szerinti hamis vád (aminek van olyan alakzata is, ami szabálysértéssel való megvádolás esetén valósul meg). A pontos válaszhoz tudni kellene, mit mond a rendőröknek az ilyen hívásoknál.


Tartós elkövetés esetén, ha más nem, még a Btk. 222.§ (1) bekezdés szerinti zaklatás is lehetséges.

2016. okt. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már annyira kell neki az ingatlan, miért nem adod el neki? Persze haszonnal.
2016. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Zaklatásért tehetsz feljelentést
2016. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy már nem kell neki, hogy hasznom is legyen rajta. :D A másik szomszéd srácot is zaklatja, az ő 35 négyzetméteres házrészéért ajánlott 100 000 forintot. xd Köszönöm a válaszokat újfent!
2016. okt. 23. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!