Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora büntetésre számíthatok?

Tazfater kérdése:

Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Verekedésben vettem részt viszont nem én ütöttem először.Senkinek nem lett komoly baja.De a rendőrség felírt és bíroságra kell majd mennem.Még nem voltam büntetve előtte sosem. Mekkora büntetésre számíthatok?
2016. okt. 19. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudják be rasszista támadásnak akkor gyakorlatilag semmit, lehet pénzbírság, ami vicces összeg, vagy felfüggesztett. Bár egy volt osztálytársam azért mert kirabolt és elvert egy idős nénit 2 évet kapott felfüggesztettbe. Ha nem rasszista támadás volt akkor szinte semmit. Bár ha egy gyökér a ügyvéded akkor lehet lesz córesz.
2016. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ügyvéd nélküli tárgyalás lesz az állam tett feljelentést
2016. okt. 19. 17:34
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Magosat.
2016. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EagleHUN ***** válasza:

"ügyvéd nélküli tárgyalás lesz az állam tett feljelentést"


Nincsen ügyvéd nélküli tárgyalás! Ha nincs védőd kirendelnek egyet! (Bár az annyit is ér!)

Védő nélkül semmiféle tárgyalást nem csinálhatnak!

Jobb ha fizetsz magadnak egy védő ügyvédet!

2016. okt. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
ez buta közhely hogy a kirendelt ügyvéd semmit se ér.az ügyvédeknek igenis nagyon számít a megnyert ügyek száma.
2016. okt. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

kedves kérdező a másik dolog meg az hogy semmit se írtál.verekedni úgyis lehet mint egy macska.meg szét lehet verni berendezést..otthon.köztéren.kocsmában.csoportosan.fegyveresen.súlyos..könnyű testisértés stb...

mivel lettél beidézve?

2016. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 Ügyvéd nélküli tárgyalás lehetséges, amennyiben a büntetési tétel 5 év alatti és a terhelt nincsen fogva, nem fogyatékos, nem ismeri a magyar nyelvet, stb.


"Verekedés" jogi nyelven könnyű / súlyos testi sértést és/vagy garázdaságot szokott jelenteni, ha nem volt mögötte semmiféle "rasszista" indíttatás (mert akkor közösség tagja elleni erőszakként minősül és az erősebb kategória).


Első ügy esetén bőven meg lehet az ilyet úszni pénzbüntetéssel vagy közérdekű munkával, ha az eset maga kicsit súlyosabb és nagyobb horderejű akkor azt mondom felfüggesztett, de én nem láttam gyakran olyat hogy elsőbűntényesnek ilyenért letöltendőt adjanak.

2016. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
csak az egyik rendőr ismerősöm mondta hogy fel vagyok írva hogy provokáltam a gyereket és megütött de viszont utána összeverekedtünk de semmi komolyabb nem lett a monoklinál.
2016. okt. 20. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!