Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok az alábbi módosít...

Támogatnátok az alábbi módosításokat, változtatásokat?

Figyelt kérdés

Jelenleg könnyítő körülmény, ha valaki bedrogozva, begyógyszerezve vagy ittasan követ el bűncselekményt. Ezt súlyosbító tényezőre változtatnák: ne csak azért vállaljon az ember felelősséget, hogy ő ivott / drogozott, hanem azért is, amit a szer hatása alatt állva elkövet. Elvégre tudja előre, hogy milyen hatásai vannak az adott szernek ( legyen az alkohol, fű, gyógyszer vagy keményebb drog ).

Másodszor: a büntetlen előélet csak bizonyos esetekben számít. Egy baleset, egy lopás, hirtelen felindulásból elkövetett emberölés vagy gondatlanságból elkövetett emberölés esetén figyelembe veszik. Egy szándékosan, előre kitervelt emberölés vagy rablás esetén már nem.

Továbbá a fiatalkorúakra ugyanakkora legyen a büntetés mértéke, mint a felnőtteknek ( kivétel ez alól, ha a család kényszeríti, de ugyebár ez esetben a szülők lesznek letartóztatta ). Ha egy 14 éves öl még valakit* az ugyanolyan emberölés, mintha egy 40 éves teszi.



*( és itt kiemelem, hogy engem majdnem megölt évekkel ezelőtt egy 14 éves iskolatársa ok nélkül, de a mentősök megmentettek. A srác 1,5 év előzetes után kapott még egy évet, szerintem ez nem elég büntetés. Az ő esetében is mindent figyelembe vették: kiskorú, büntetlen előélet, családi háttér, stb. Csak engem nem, én csak egy papír voltam. Én egy gyerek voltam, akit megkéseltek, de túlélte, az hogy én majdnem meghaltam, hogy a fél életem tönkre tette nem számított. )


2016. szept. 14. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Téves ismereteid vannak. Nem megyek bele egyenként a részletezésbe, úgyhogy kezdetnek nézd át ezt:

[link]

2016. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdésben foglalt állítások közül teljes egészében téves az első.


A Kúria 56. számú Büntető Kollégiumi véleménye szerint:


7. Súlyosító körülmény, ha az elkövető a bűncselekményt önhibájából eredő ittas vagy bódult állapotban követte el, és ennek az állapotnak szerepe volt a bűncselekmény elkövetésében; különös nyomatéka a gátlástalanul, a garázda módon végrehajtott – élet, testi épség vagy nemi erkölcs elleni – bűncselekmények esetében.

Az iszákos életmód súlyosító körülmény, ha agresszivitással párosul és az együttélési szabályok sorozatos megszegését eredményezi.


Pontatlan a büntetlen előélettel kapcsolatos állítás:


1. A büntetlen előélet enyhítő körülmény, kivéve, ha az elkövető fiatalkorú vagy a fiatalkort néhány évvel meghaladott, ún. fiatal felnőtt. A hivatalos személy javára ez csak akkor értékelhető, ha e minőségével a bűncselekmény nincs összefüggésben.

Nem értékelhető annak a javára, aki a bűncselekményt olyan beosztás felhasználásával követte el, amelyben a büntetlen előélet alkalmazási feltétel.

Alig van jelentősége olyan esetben, amikor a büntetlen személy hosszabb időn át sorozatosan követett el bűncselekményeket. Ugyanez érvényesül a legsúlyosabb bűntettek elkövetőinek esetében, amikor a bűnre indító motívumok végletes túlsúlyára lehet következtetni.

A büntetlen előélet általában nem enyhítő azok javára, akikkel szemben korábban a bíróság megrovást vagy próbára bocsátást alkalmazott. Ha ezeket ugyanolyan vagy hasonló cselekmény miatt alkalmazták, a korábbi megrovás vagy próbára bocsátás súlyosító körülmény lehet.


A többi csak szimplán marhaság.

2016. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!