Mivel az első óra más intézményben van, így a tanár azt akarja hogy 30percel előtte kezdődjön, azaz szinte az első óra az a nulladik.
A két intézmény között 5 perc séta van.
Egyáltalán nem indokolt a hamarabbi kezdés, 3 éven keresztül nem volt ezzel semmi gond, mindig visszaértünk a normális suliba, tényleg közel van.
Ez nem ütközik törvénybe?
Tudna valaki ehhez jogszabályt adni hogy tudjunk reklamálni az igazgatónál?
2016. szept. 5. 22:56
1/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg az osztály fele bejárós, én is, így egy órával hamarabb kell mennem, és nem 30percel hanem több mint 1 órával ott kell lennem.
2016. szept. 5. 23:04
2/7 anonim válasza:
Ezt nem teheti meg. Az óra csengetéskor kezdődik, neked jelzőcsengetésre kell az osztályteremben lenned. Ennyi, kész. Nincs hamarabbi kezdés, pláne nem fél órával. Ez alól kivételt képez, ha a tanár és a diákok is beleegyeznek ( de ez sem hivatalos, csak nálunk is így oldjuk meg, hogy a 7. órának 13:40-kor van vége, 50-kor kezdjük a nyolcadik órát, ahelyett hogy 30 perces hosszú szünetet tartanánk, tehát 20 perccel hamarabb kezdünk és végzünk is. De ez nem hivatalos és a tanár mellett a diákok is beleegyeztek ).
2016. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 A kérdező kommentje:
Na igen, csak hogy panaszt tudjunk tenni kellene hozzá valamilyen oktatási törvény, hogy a tanóra csengetéskor kezdődik :(
2016. szept. 5. 23:40
4/7 anonim válasza:
És milyen jó, hogy van internet...
Tudod, minden jogszabály fent van ám az interneten, és Google is a barátod.
Néha nem árt értelmes dolgokra is használni!
2016. szept. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Ezeket a dolgokat leginkább a házirend szabályozza, abban szeritnem le van írva a csengetési rend.
2016. szept. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Úgy bírom hogyha iskoláról van szó mindig a házirenddel jönnek. A házirendbe sem írhatnak olyat ami amúgy nem törvényes a jogharmonizáció miatt. Szép lenne ha minden iskola maga határozná meg külön pl. a csengetési rendjét. Kérdező, nézd át az erre vonatkozó jogszabályokat, mondjátok el a tanárnak. Aztán osztályfőnöknek, igazgatónak ha nem történik semmi.
2016. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Persze, hogy nem írhatnak házirendbe olyat, ami törvényellenes. De a törvények hagynak bizonyos kérdésekben szabadságot az intézményeknek, azaz legkönnyebben és legbiztosabban mégis a házirendben tud keresni válaszokat.
Te sem tudod meg a munka törvénykönyve alapján, hogy mennyi a fizetésed, hiszen a törvény csak a minimálbért rögzíti.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!