Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így a postán kiadják majd a...

Így a postán kiadják majd a csomagom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most költöztem be albérletbe, de már rendeltem pár dolgot ami postán jön. Mivel túl nagy csak a postán vehetem át, de itt a gond. Az én lakásom száma teszem azt 4. emelet 5 ös ajtó. Erre a címre rendeltem a küldeményt. De most az a gond, hogy mikor csináltattam a lakcímkártyát kiderült, hogy amikor épült a társasház még máshogy számoztak. Az elsőtől kezdve felfelé ment végig. Azaz hivatalosan a 4.emelet 35 ös ajtó az enyém. Erre a címre készült el a lakcímkárya, mert a földhivatal adataiban ez szerepel. Most vajon a postán vannak olyan kegyesek, hogy kiadják így is nekem? A név az stimmel az az én nevemre fog jönni.

2016. aug. 15. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Névre adják, nem címre. Ha Hong-Kongba szólna a lakcímkártyád, akkor is oda kéne, hogy adják.
2016. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na ez jó hír, köszönöm szépen. Akkor nem aggódok, mert lassan megérkezik amit rendeltem.
2016. aug. 15. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül a lakcímkártyádon hibás a címed.
2016. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, a lakcímkáryán helyes. A nő lekérte a földhivatal adatait, és azt írta be. Mondta, hogy nem írhat be mást a rendszer nem engedi. Szóval ott jó adat van.
2016. aug. 15. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, akkor oké.
2016. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alain Delon ***** válasza:
1-re: Ha én mondjuk Kovács János vagyok, és a lépcsőházban van másik Kovács János, akkor én átvehetem az ő küldeményét, mert névre adják?
2016. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vidd el a számlát vagy megrendelőt, hogy Te rendelted. Minél több iratot vigyél.
2016. aug. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk, a megrendelésről telefonon tudok is majd mutatni képet. De egyébként tényleg nem nagyon kértek tőlem soha lakcímkártyát mikor otthon laktam. Csak személyi. Végül is a zárral rendelkező postaládámhoz csak nekem van kulcsom, csak én tudom kivenni a bedobott értesítőt, és valószínű egy pont ugyan olyan nevű ember pont abban a lépcsőházban, nem fogja pont akkor feltörni a postaládám, hogy felvegye a 2000ft értékű vackomat helyettem. :D
2016. aug. 15. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!