Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elcserélt telefon visszakérése...

Elcserélt telefon visszakérése, majd rendőrségi ügy? Bővebben lent

Figyelt kérdés

sziasztok !

facebookon cseréltem egy telefont az én telefonomra 1 az 1-be . eltelt egy két hét nem is volt semmi próbléma , mire rám írt az illető , hogy neki kellene vissza a telefonja , mert az enyém nem tetszik neki már !! erre írtam, hogy ne haragudjon de nem cserélném vissza,mert nekem nincs szükségem a régi telefonra épp ezért cseréltem el . erre begurult és azzal kezdett fenyegetőzni , hogy ha nem cserélem vissza akkor feljelent a rendőrségen mivel a telefon minden papírja nála van , csinálhat ilyet ? és lehet ebből valami ? a beszélgetés mind rögzítve van a facebookon .



#telefon-csere
2016. aug. 12. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel voltál olyan hülye hogy papírok nélkül cserélted el, igen. Az nem a te telefonod jogilag sajnos.
2016. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nála vannak a papírjai, és semmi aláírás/szerződés nem készült, lehet bajod belőle.

Az is lehet, hogy a régit sem kapnád vissza.

2016. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Keresd meg és mentsd le az írásos nyomát ami a cserére utal, szükséged lehet rá.
2016. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most őszintén , megéri ilyen csere-berét , meg használt telefont eladni, venni? Csak egy pár forint vagy pár ezer haszon ??? van rajta , de ha baj van akkor aztán nagy baj van. Én sose adtam el, meg nem vettem használt szart.
2016. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a rendőrségen az igazat mondja, kiröhögik.

Ha nem az igazat, akkor megmutatod a rendőröknek hogy megegyeztetek a cserében. Esetleg az volna az igazi ha a postai küldeményről megvolna valamilyen iromány, gondolom nem fenyegetés vagy kényszer hatására küldte neked. Az hogy ő meggondolta magát, nem rendőrségi ügy, gondolom max az apja mondta hogy fiam agyonváglak ha nem cseréled vissza.

2016. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az illető oylan kedves volt , hogy a csere alkalmával nem is említette , hogy a telefonnak vannak papírjai ,csak a fenyegetőzésnél hozta fel
2016. aug. 12. 19:42
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és még annyi , hogy személyesen történt a csere 20 percen keresztül nyomogatta nézegette a telefont . ez le is van irva a facebookon amire visszaigazoló üzenetet is írt
2016. aug. 12. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nincs nagy gond. Mivel nem tudja bizonyítani hogy bűncselekmény történt, max beperel, de azzal se megy semmire.
2016. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hu de jó .
2016. aug. 12. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!