Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ennek valóság alapja?

Lehet ennek valóság alapja?

Figyelt kérdés
A főnököm azzal jött elő, hogy augusztus 1 -től minden info kommunikációs eszköz használata tilos lesz a munka törvénykönyve szerint, és hogy ez a rádióra is vonatkozik, mi igaz ebből?

2016. júl. 28. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet a következő:

Nincsen az Mt-ben olyan rész, ami augusztus 1-jei hatállyal módosulna. A következő módosítás szeptember 1-jén lesz, de abban sincsen ilyen jellegű szabálymódosítás.


Viszont a munkáltatónak jogában áll meghatározni azt, hogy a munkavállaló milyen eszközöket használhat, és melyeket nem a munkavégzés során, így megtilthatja azt, hogy a rádiót hallgassatok munka közben.

2016. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ameddig nem tiltja be a többiek dohányzását az épületben, meg a fröccsözést, addig próbálkozhat a fülhallgatómmal...
2016. júl. 28. 09:50
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
A fülhallgató viszont lehet biztonsági (munkavédelmi) okokból tiltott eszköz. Egyszerűenn mert van rá esély, hogy nem hallasz meg egy figyelmeztetést. Persze nyilván pont te vagy az, aki mellette mindent hall...
2016. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2 darálóval dolgozom, egyenként 180db zajjal, az ég világon semmit nem hallok, a fülhallgatóm a fülvédő alatt van és már megtanultam érteni a beszédet, de nem hallom jól mert a gépzaj mindent elnyom. Nem is rádiót hallgatok, hanem hangos könyveket és nélkülük meghülyülnék...

És nem ezt mondta, szó szerint azt mondta, hogy a munka törvénykönyve augusztus 1 -i módosítása alapján tilos lesz minden infokommunikációs eszköz...

2016. júl. 28. 10:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és teljesen egyedül dolgozom, embert nem látok egész nap, nem hogy meg kellene hallanom, ha hozzám szólnak...
2016. júl. 28. 10:40
 6/7 kovpet ***** válasza:

"Ameddig nem tiltja be a többiek dohányzását az épületben"


Ezt nem neki kell megtiltania, ez alapból tilos.

2016. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyilván alapból tilos, de ameddig azt szabad, addig én is le fogom szarni, hogy ha a fülhallgatómat akarja mrgtiltani... Csak érdekel, hogy tényleg van e most ilyen módosítás a munka törvénykönyvben az "infokommunikációs" eszközökről, vagy az ő beteg elméjéből pattant ki? Rágugliztam de én semmit nem találtam.
2016. júl. 28. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!