Egyáltalán, létezik olyan, aki rendben látja (nem két hétben egyszer 2 órára! ) a volt felesége által külföldre vitt gyerekét válás után, és az mégis, hogy csinálja?
A törvény igenis ér valamit, csak a legtöbben nem tudják, hogy milyen lehetöségek vannak.
Ilyen esetben az értelmes megoldás nem a kéthetente pár óra láthatás, hanem az iskolai szünetekben történö találkozások. Általában a szüneteket a gyerek(ek) a különélö szülönél tölthetik, ennek sokkal több értelme van, mint a pár óráknak, ilyenkor egy-két hetet egyfolytában együtt lehet a szülö a gyerekkel. Az ide-oda utazás költsége az elköltözött szülöt terheli, azaz a külföldre költözött szülö kötelessége a gyerek utiköltségét fizetni, illetve ha szükséges, az esetleges kiséröét is.
Nálunk ez minden további nélkül müködött, a gyerekeket mindig "elszállítottuk" az apához, illetve szünet végén vagy mi hoztuk vissza öket, vagy az apa. Az apával való kapcsolat így továbbra is jó, szoros maradt, a szünetek közti idöben meg a netes kapcsolattartás mindennapos volt.
Én vagyok a harmadik és teljesen félreértettem. Azt hittem hogy nem kéthétre 2 órára viszi el a gyereket küldöldre, hanem gyarkrabban. Nem fogalmaztál érthetően.
Akkor ők külföldön élnek, azt hittem nyaralni viszi. Tereld jogi útra és oldjátok meg közösen a látogatást. Ha kiskorú akkor nem költöztethet külföldre az engedélyed nélkül. Az gyerek érdekét nézd, nem lesz egyszerű sajnos.
A 14:31-es vagyok:
Az anya (feltételezem, hogy nála lett elhelyezve agyerek) csak a te beleegyezéseddel költözhet a gyerekkel külföldre. Ha te megtagadod, akkor a gyámhatóság felülbírálhatja a döntésedet és engedélyezheti a költözést, de csak akkor, ha a gyereknek ott megfelelö (és jelentösen jobb) körülményeket tud biztosítani az anya.
Nálad csak akkor helyezik el a gyereket, ha egyrészt legalább két eltelt az elözö döntés óta, és a kiskorú érdeke indokolttá teszi ezt, pl az anya veszélyezteti a gyerek testi vagy lelki egészségét, illetve akadályozza a láthatást.
Ahogy írtam, ilyen esetben - ha a gyerek külföldön, nagy távolságra él az apától -, a láthatást újraszabályozhatják a kérésedre, és általában az iskolai szüneteket ítélik meg.
Amennyiben ezt nem biztosítja az anya, akkor nemzetközileg is eljárnak ellene, mert a gyerekek jogai nem egy országra korlátozódnak. (Kivétel, ha valami egész primitív helyen élnek, ahol nincs igazi jogrendszer, de ez elég valószínütlen)
Ha a láthatással gondok vannak, a nemzetközi jogrendszer igen gyorsan reagál, a gyerek érdekében is, nem évekig tartó hercehurca lesz belöle.
nyilván külfölről nem lehet mindig utazgatni
a szünetekre kel hosszabb időt szervezni
amúgy más országokban többször kevesebb a szünet mint itt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!