Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az édesapámmal már több,...

Ha az édesapámmal már több, mint 20 éve nem élünk egy háztartásban, van saját ingatlana, és szeretne felvenni hitelt, a halála esetén a banknak lehet jogalapja a testvéremen és rajtam behajtani a tartozását?

Figyelt kérdés

2016. jún. 26. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Még a szépunokáján is hajtani fogják... -.-
2016. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Az örökösödésnél mindent örökölsz vagy semmit. Tehát ha lemondasz rola nem örökölsz semmit se hitelt se ingatlant semmit. Ha igényt tartasz rá a hitelt is öröklöd. Legalábbis én igy tudom.
2016. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az utóbbi azért már megnyugtatóbb válasz volt! :D Köszönöm szépen!
2016. jún. 26. 16:04
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
A 2. jól írta. Csak akkor örökölheted a hitelt, ha a vagyont is elfogadod. Ha lemondsz a vagyonról, akkor az adósságot sem követelik rajtad.
2016. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És mikor kell ebben az esetben lemondanom az örökségemről? Meddig van időm?
2016. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Akik előttem írtak, azokat annyiban javítanám, hogy nem lemondani, hanem visszautasítani kell!

Így tényleg nem örököltök semmit. De ha esetleg lesz/van gyereked akkor az ő nevében is vissza kell majd utasítani, neked és a gyerek másik szülőjének.

Majd a hagyatéki tárgyaláson a közjegyzőnél kell majd visszautasítani, ott úgyis ismerteti a hagyatékot, terheket.

2016. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki a kezes vagy az adóstárs?
2016. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az örökösök az örökség erejéig felelnek. Elsősorban a hagyaték tárgyaival, azonban annak értékéig más tárgyakkal is akár. Kizárólagos azonban az örökölt értékig.


Az örökség egyébként visszautasítható.

2016. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor szülő halála után viszsautasíthatom még. Az így rendben van.
2016. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak szülő halála után utasíthatod vissza.


Előtte lemondani lehet az öröklésről, de az más. Az egy szerződés a leendő örökhagyóval.


A lemondás az örökségről gy egyoldalú nyilatkozat az örökség megnyílása után (tehát az örökhagyó halálát követően) bármikor, a hagyaték átadásáig.

2016. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!