Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy szélhámos zaklatja anyámat...

Egy szélhámos zaklatja anyámat. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja írt anyámnak egy ember egy áll facebook profilból. Akkor még nem tartottam nagy fenyegetésnek mert azt hittem anyámnak lesz annyi esze hogy ne törődjön vele. Pár héttel ezelőtt pedig beleolvastam az üzeneteibe és kiderült hogy anyám bedőlt a hülyeségeinek és a szélhámos rengeteg pénzt kér tőle és ha nem tévedek anyám küldi is neki a pénzt. Anyám nem hiszi el hogy ez egy szélhámos mindegy mit mondok neki. Nekem kéne lépnem csak nem tudom hogyan ezért is kérem a segítségeteket.

2016. jún. 15. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Csapdát állíts neki , keresd vissza a párbeszédekben hová küld pénzt van e mobilszáma satöbbi . Aztán adja magát a többi lépés .
2016. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 PresidentEvil ***** válasza:
100%
Mivel próbálkozik a csaló, rákos gyerekeknek gyűjt pénzt, az unokája műtétjére vagy a földönkívüliek inváziójának megakadályozására? Az eddig megadott személyes adataiból nem lehet kiindulni? Cím, telefonszám satöbbi? Már az is elég lehet, ha az kiderül, hogy hamisak, nem kell tudni a valódi adatait. Személyes találkozót nem lehet megbeszélni vele? Esetleg anyukádat úgy irányítani, hogy találkozzon vele? Facebooknál nem lehet felnyomni? Próbáld meg, akár több ismerősöd is felnyomhatja, hátha akkor komolyabban veszik.
2016. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A probléma az hogy fogalmam sincs hol van. Nem tud magyarul csak google fordító segítségével beszél magyarul. Arra hivatkozik hogy Amerikai katona és arra kell a pénz hogy hazamehessen. Az üzenőfala szinte üres legalábbis olyan nem láthatja aki nem ismerőse. Anyám facebookjába meg nem tudok belépni mégegyszer mert kilép amikor már nem facebookozik így se számlaszámot se telefonszámot nem tudhatok meg.
2016. jún. 15. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Vágd pofán anyádat. Ki kell zökkenteni a megszokottsàgból, hogy másként lássa a világot, vagy szólj neki, hogy terhes vagy, lényeg, hogy átgondolja az életét. Egy ilyen hiszékeny embert észérvekkel nem győzöl meg. Vagy odateszed magad vagy a házat is ráiratja.
2016. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Discovery ID-n is volt egy olyan csalóról film, amiben az illető szintén katona volt, s arra kellett a pénz, hogy eltávot kaphasson.


Egyébként sajnos, amíg anyád hisz neki, nem tehetsz semmit, hisz joga van azt tenni, amit tesz. Szóval az ő szemét kell mindenképpen felnyitni.

2016. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!