Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e joga mindehhez? További...

Van-e joga mindehhez? További info.

Figyelt kérdés
Ha én kb. féléve kölcsön kértem egy rokonomtól 800.000 Ft-ot, amiről hivatalos papír nem készült, viszont aláírtam hogy átadta. Nem fizettem még vissza neki, fenyegetőzött és kaptam most egy levelet egy ügyvédtől, akit felfogadtak, és felszólítottak a 8 napon belüli fizetésre. A levélben már 1 millió Ft. állt a 800.000 helyett. Van e joguk feljelenteni és bíróságra vinni az ügyet hivatalos papír nélkül? Mit tehetnek még és mit tehetek én? Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 12. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Magánember nem adhat kölcsön pénzt kamatra, csak kamatmentesen. Viszont határidőre vissza kell adnod, különben jogosan követelheti a pénz vissza nem adása miatt felmerült költségeit. (ügyvédi költségek, banktól felvett kölcsön kamata, stb.) Ezeket azonban igazolnia kell.
2010. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontosan mit írtál alá?Mi állt a szövegben?
2010. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy a pénzt ávettem (800.000Ft-ot) amit márciusig visszafizetek. Ennyi erővel azt is mondhatnám bárkinek, hogy már rég visszaadtam a pénzt nekik, vagy legalábbis a felét. Csak esetleg papírt nem írtunk az átvételről.
2010. ápr. 13. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!