Gyermekelhelyezési perben milyen szempontok kerülnek legnagyobb súllyal latba a döntéshez?
A 9. full hülyeséget beszél.
Ez bűncselekmény.
Simán kiadnak rá körözést, aztán szépen haza is hozzák.
"Ennél a példánál maradva, kiemelt fontosságú tény: bármennyi gyermeket rabolnak is el, a bontópert megelőzően, vagy a bontóper során, külföldre, a magyar állam még egy esetben sem volt képes rövid határidőn belül, visszahozni őket (ha egyáltalán képes volt visszahozni), mint ahogyan nem volt képes a külföldre szöktetett magyar állampolgárságú gyermekek jogait külföldön képviselni sem. Ennek is nagyon egyszerű magyarázata van: a külföldön szolgálatot teljesítő magyar nagykövetek csak díszpozíciót látnak el, jól megfizetett kirakatemberek ők, akik az elveszett útlevelek újra igénylésében tudnak segíteni, az elveszett gyermekek felkutatására és védelmére, majd hazahozatalára azonban teljes mértékben képtelenek."
Tele van hasonló cikkekkel a net. Mint írtam nekünk is volt hasonló esetünk, illetve a nővérem Gyámhivatalban dolgozik. Bűncselekmény lenne, de a kutyát nem fogja érdekelni. Súlyos akkor lenne, ha nálad lenne elhelyezve és úgy vinni él, akkor tényleg gyerekrablás, de még úgyis bele telne 1-2 évbe még hazahozzák és maximum kapna felfüggesztettet. Ha meg nála van vagy nincs elhelyezve, akkor hidd el semmi nem fog történni. 1 ő fogja és kiviszi, te ezt észreveszed, és bemész a rendőrségre, ahol felveszik ugyan, hogy elvitte, de semmit nem fognak tenni, mert az adott ország nem fogja kiadni a címét meg semmit, ők meg semmit nem fognak tenni. Utána bemész a Gyámügyre, ott jelented, felveszik és semmi, ám megtudhatják a címét, ha akarják, de ha a másik szülő nem járul hozzá, neked azt nem fogják megmondani. Indíthatsz pert, hogy jogtalan külföldre vitel stb, de ugyan ott vagy, hogy sehol. Bár elméletben nem ennek kéne történnie, de mégis ez fog. Sajnálom, de ez van.
Az eddigiektől a hajam égnek áll, de sejtem már, hogy nagyon nem lesz ez így egyszerű...
Kérek szépen még további válaszokat, ha valami még fontos lehet...
Az eddigieket pedig nagyon köszönöm !
Mindent dokumentálni kell.
Csak a legalja bolond próbálja erőszakosan elvinni a gyereket, azt a bíróságok nem szeretik.
Ennél messze nagyobb veszély az apa lejáratása minden lehetséges eszközzel, többek között hamis tanúzással és lopott személyes iratokkal.
A módszer nagyon hatásos és lehetetlen a lebukás: elpityergi a bírónak hogy a férje iszik és állandóan üvöltözik, a verbális bántalmazás miatt kellett a gyerekkel "elmenekülnie". Mindig előkerül egy jóbarát vagy szomszéd mint tanú, nem kell félnie a lebukástól sem mert bizonyíthatatlan az ellenkezője (hallottam ordibálni szegény feleségével, láttam hogy részeg a hátsó kertben stb). Arra jó, hogy gyűljön a mocsok az apa ellen és megbízhatatlannak tűnjön a bíró szemében. Ilyenkor minden email és üzenetváltás előkerül, amiben az agresszió leghalványabb jelét tanúsítottad felé. Többek között ezért szokott a válást fontolgató nő provokálni, tudja hogy minden leírt szó aranyat érhet számára később a bíróságon. Hónapokkal, évekkel korábbi üzenetek kerülnek ilyenkor elő, sokszor diktafonnal titokban készített és úgy megvágott felvételek, hogy te tűnj fel rossz színben.
Ha külföldre akarja vinni, azon lesz hogy a gyerek feltétlen érdekének állítsa be a költözést. Ha nincs kint egy jó állása, akkor ettől kevésbé kell tartani mert a bíróság nem fogja kiengedni a gyereket egy mosogatónői munka miatt. Ha viszont már jó ideje kint dolgozik és jobb helye van, komoly a veszély is. Ilyenkor az ügyvéd ellátja minden tanáccsal, legyen stabil párkapcsolat kint (hazudni is lehet), legyen terv a gyerek kinti tanulmányainak folytatására (költeni szépen lehet erről), legyen hol lakniuk (ami gyakorlatilag bármelyik albérletre igaz). Szerencsére még így sem egyértelmű a dolog, mert a gyereket kiszakítani a megszokott környezetéből csak nyomós indokkal lehet. A gond az, hogy ideiglenes tartózkodást lehet kérni a gyámhatóságtól, ha megvannak a feltételek (jövedelemigazolás VÁRHATÓ jövedelemről(!), befogadó nyilatkozat, környezettanulmány, beiskolázási igazolás). Ezt meg is szokták adni és hosszabbítható, amikor pedig a gyerek már oda jár iskolába és ott alakít ki életet, nincs az a bíróság, ami kiszakítaná abból.
A láthatás költségei a különélő szülőt terhelik, de kérhető a megosztása, ami kb semmit sem ér mert kinti bérrel könnyen fizethető, valamint időben még mindig a különélő szülő jár rosszabbul (ő utazik, neki kell vinnie-hoznia, szállásról gondoskodnia). Előszeretettel hivatkoznak a gyerek érdekeire, így a költségek felezését legtöbbször elutasítják, mert a gyerektartás rovására menne.
Innentől kezdve a láthatás akadályoztatása pofonegyszerű: az apa kimegy, az anya pedig elmegy otthonról a gyerekkel 2 napra és meghiúsul a láthatás. Pótolni kellene a törvények szerint, de gyakorlatilag ennek semmilyen következménye nincs, mert nagyon lassú a hatósági eljárás még itthon is, nemhogy külföldön. Az elidegenítés meg megy terv szerint...
"Az itthon maradó szülő mit tehet, ha nem szeretné a gyereket külföldre engedni, mert például szorosabb kapcsolatot szeretne vele tartani, mint amit egy külföldi tartózkodás megenged?
Önmagában az a tény, hogy kevesebbet fogja látni a gyermekeit nem elegendő arra, hogy megakadályozza a kiutazást. Vannak akik gyermek elhelyezés megváltoztatása iránt indítanak ilyenkor pert, de csupán a kiutazás ténye egy ilyen keresetet sem alapoz meg. Én a hozzám forduló kétségbeesett apukáknak – mert többnyire apukákról beszélünk – azt szoktam javasolni, hogy véletlenül se vesszenek össze a másikkal, ne fenyegetőzzenek, ne indítsanak per, ne tegyenek alaptalan bejelentéseket se a gyámhatóságra, se a rendőrségre, mert azt nem fogják tudni elérni, hogy a gyermek itt maradjon, azt viszont biztosan, hogy a kapcsolat végleg megszakad és felszínessé válik.
Meg kell a másik féllel állapodni, ezekben az esetekben a kiutazó, jobb anyagi körülmények közé kerülő fél fizetni szokott pár kiutazást, a gyermek is hazajöhet a szünetekben, így azért átlagosan két havonta látják egymást. A skype pedig ma már tényleg nagyon intenzív kapcsolattartásra ad lehetőséget, tehát ha valaki veszekedés helyett kompromisszumra törekszik, nem csak a heti 1-2 óra telefonos kapcsolattartást „nyeri meg”, hanem egy valódi kapcsolat fenntarthatóságának esélyét."
Ebből is láthatod, hogy az anya ügyvédei mindent bevetnek azért, hogy az apát meggyőzzék a gyerek elengedéséről. Tudják hogy ha kiment, onnantól még TE örülj a Skype meg telefonálás lehetőségének, ha egyáltalán azt megkapod, a többi "megállapodást" elfelejtheted. Harcolni kell azért, hogy itthon maradjon a gyerek. Dörzsölt ügyvéd kell neked.
Ezt A-tól ZS-ig olvasd el, rengeteg anyucis/ügyvédes ügyeskedés van benne. Kb arról szól az egész, hogy ha apaként látni szeretnéd a gyereked, még te vagy a szar-szemét aki ellen eljárást kell indítani.
Akkor ha jól értem az eddigieket, sommásan arról van szó, hogy perelni lehet, de a döntésnek megfelelő láthatást, stb. akkor sem biztosítja senki (legkevésbé az anya ?), ha meg nem perelek, akkor annyi, mintha lemondtam volna a gyerekről. Tényleg, ha elvált apa vagyok, akkor dögöljek meg, én szar szemét, és ennyi...?.. Mit ér a nagy jogtudomány, meg a sok hivatalos pecsét a megállapodásokon, ha az egész csak cirkusz és csak arra jó, hogy keressenek a szakértők..?
MERT SENKI NEM TARTATJA BE !!!
Könyörgöm, felnő a gyerek, mire egyáltalán érvényre juthat valami is az egész eljárásból..?
Egyáltalán, aki rendben látja (nem két hétben egyszer 2 órára !) a gyerekét válás után, az mégis, hogy csinálja ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!