Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A drón tényleg illegális?

A drón tényleg illegális?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Az a klón.
2016. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Csak ha Orbán Viktor érdekeltségeit próbálod vele kamerázni.
2016. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja
2016. máj. 11. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előbb volt itt egy kérdés asszem a politikánál, egy bácsi akart feljelenetni valakit mert drónozott, sztem ott keresgélj a válaszok között
2016. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Autóvezetés is illegális engedély nélkül, drónoknál is ez a helyzet. Legalábbis, ha lebuksz.
2016. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az, és nem is nagyon lehet titokban csinálni mert egyszercsak jön a levél, egy feketefehér nyomtatott térképpel amin rajta van hogy merre röptetted. Rendes légügyi hatóságtól kell engedélyt kérned, és a kisrepülőkre vonatkozó szabály van rá, tehát felszállási engedély minden alkalommal, és persze természetvédelmi területen, emberek, tömeg feje felett reptetni tilos, továbbá tilos más magánterülete fölött reptetni tehát nem lesz nagy mozgástered.
2016. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 mutass már egy hivatalos oldalt, ahol a drónreptetéshez bárminemű jogosítvány kell.
2016. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekünk van drónunk, 2015-ben még semmilyen törvény nem volt a drónröptetéssel kapcsolatban (rendőrséget felhívtuk: azt mondták ne röptessük, ami nem megfelelő válasz, mivel ők sem tudtak róla hogy bármiféle törvény létezne erre, felhívtuk a légügyi hatóságot, repteret, de senki nem tudott választ adni, mivel nem volt ilyen törvény).

Jelenleg, őszintén fogalmam sincs, hogy lenne e bármilyen törvény, nagyon sok mindent hallottam, hogy repülési engedély stb. szükséges. Nagyon vigyázzanak a drónpilóták, mert elsődlegesen megpróbálják az embert összezavarni, kifizettetni vele a büntetést, de egy helyes választ nem tudnak adni, hogy hol van feltüntetve a drónröptetésről való jogaid.

Sajnos nem tudok ebben segíteni, csak figyelmeztetni, hogy megpróbálnak minél jobban összezavarni. Ne engedd nekik, és kitartás!

2016. máj. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem csak azért kérdeztem mert apám azt mondta,hogy az.
2016. máj. 13. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!