Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha az ügyvéde...

Mit lehet tenni, ha az ügyvédem hibájából halasztották el a tárgyalást?

Figyelt kérdés

Jogi Segítségnyújtó Szolgálaton keresztül pártfogó ügyvédet fogadtam fel, de inkább csak árt. Nekem ugyanis azt mondta, hogy elküldi az alperesnek a beadványt, amit nem tett meg, így az nem tudott rá reagálni, így a bíró elhalasztotta a tárgyalást. Erre hivatkozik az alperes is. Az ügyvédem az elmúlt 2 tárgyaláson meg sem jelent.. Nem szeretném, ha még nem kellene fizetnem az alperesnek..

Mit tehetek?


2016. máj. 5. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A halasztás miatt önmagában semmi hátrányod nem lesz.


Viszont tartsd a kapcsolatot az ügyvédeddel, és kérdezz rá többször, hogy elküldte-e, igazolja neked, hogy elküldte, stb.

2016. máj. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én tartom/tartanám az ügyvéddel a kapcsolatot, de ha e-mailt írok, nem ír vissza, ha hívom nem veszi fel.

Amiatt aggódom, mert a 2. tárgyaláson már ítélet lett volna, de mivel az ügyvédem nem küldte meg, és az alperes nem tudott reagálni, így csúszunk.

Az alperes kérte a bíróságot, hogy bírságoljanak meg engem, mert "miattam" csúszik az ítélet. Ennél a beadványnál is azt mondta az ügyvédem, hogy elküldi az alperesnek meg a bíróságnak is, utóbbiról kaptam tőle egy visszaigazoló dokumentumot, így joggal feltételezhettem azt, hogy az alperesnek is elküldi. Egyébként egy munkaügyi perről van szó, és bár munkavállalói költségkedvezményem vagy(így teljes költségmentességem is), úgy tudom ez az esetleges bírságtól nem mentesít.

2016. máj. 15. 02:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben az ügyvéded mulasztott, őt bírságolnák meg.


Amúgy a bíróságnak is kötelessége megküldeni a beadványokat a feleknek. (Hacsak az ügyvéded nem írta bele, hogy "jelen beadványunkat az alperesi képviselőnek közvetlenül megküldtük).


Egyébként lehet, hogy megküldte e-mailben, csak rossz címre... Nekem rendszeresen van ilyen, hogy nem tudom, miért, de az ellenfél ügyvédje rossz címre küldözget, mert nem tudja megjegyezni, hogy gmail.hu és nem gmail.com... Amúgy ebben az esetben én tudom, hogy nem direkt csinálja, de persze lehetne feltételezni, hogy ez is "taktika".

2016. máj. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Biztos nem küldte el, bevallotta. Ő is azt mondta, hogy nem kötelessége, bár a bíró az idéző végzésben írta, hogy nyilatkozzunk az alperes ellenkérelmére, "az alperesnek is közvetlenül megküldve". Én már korábban is nyilatkoztam írásban, az ügyvédnek megküldve, de az ügyvédem szerint hülyeségek" vannak csak az ellenkérelembe, nem kell vele foglalkozni.. A tárgyaláson is próbáltam, de a bíró leintett, mert "nem ide tartozik" (az alperes egy évekkel korábbi ügyet is belevont, végig hazudozva), mert én mindenre reagáltam volna. Ez volt 1. tárgyaláson, azóta a 2. tárgyalásra már egy új bírót jelöltek ki...
2016. máj. 15. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor próbálj meg másik ügyvédet megbízni.
2016. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam, sajnos nem lehet. A Jogi Segítségnyújtónál azt mondták ők nem tudnak mit csinálni. Az ügyvédnek kell először lemondania, aztán tudnak csak kirendelni, de az se biztos, hogy a tárgyalásig kapok másikat, ha mégis, akkor lehet el sem jön... Az ügyvédem szerint meg fölöslegesen idegeskedem.. Ja csak nem volt ott a tárgyaláson, ahol a bíró felém nézett rosszallóan, amikor kiderült, az alperes nem kapta meg a beadványt..

Magánügyvédre sajnos nincs pénzem, minimálbért kaptam 15 évig.

2016. máj. 15. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!