Ilyen esetben léphet a bank?
A helyzet a következő:
Egy jelentős összegű személyi tartozás van(nem jelzálog) és közben van egy házunk, ami nincs használva de most lenne rá vevő.
Mi máshol lakunk szóval ez megoldható lenne.
Viszont olyasmit hallottunk, hogy ha átírjuk a lakást egy másik ember nevére, ugyebár eladjuk, akkor a bank lecsap rá.
Ez tényleg így van? Nem csak a jelzálog hitelnél van ez? A bank eddig nem is érdeklődött a ház miatt.
Ha valaki konkrétumot is tudna idézni vagy tapasztalatot mondani, akkor azt megköszönném nagyon is.
A válaszokat előre is köszönöm!
Ha a banknak nincs jelzálog joga a házon, akkor semmi köze nincsen hozzá, így nem is tud "lecsapni".. jelentsen ez akármit is.
A banknak - ha jól értem - van felétek egy kölcsön jogcímen fennálló lejárt követelése (tartozás). Ha a kölcsönszerződésben szerepel valamilyen biztosíték (pl. kezes, zálog stb.) akkor először azon keresztül fogja megpróbálni érvényesíteni. Ha nem akkor végrehajtási eljárást kell indítania és neked az egyéb vagyonelemeiddel kell helytállnod, ideértve a házat meg persze a ház helyébe lépő vételárat is.
Persze ahhoz, hogy konkrétumokról beszélhessünk nyilván látni kéne a bankkal kötött szerződésedet meg a ház tulajdoni lapját. Ha egyiken sem szerepel a másik akkor mondható, hogy a banknak semmi köze sincs a házhoz, nem is kell tudnia arról, hogy neked egyáltalán van házad, pláne nem arról, hogy el is adtad.
Nagyon szívesen idéznék neked konkrétumokat, de a kérdésedből nem derül ki, hogy milyen jogszabályi helyre vagy kíváncsi. Azzal, hogy a jelzálogjog a Ptk. szerint is csak ingatlanra vonatkozik gondolom nem vagy előrébb.
Ha pontosítod a kérdésedet szívesen segítek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!