Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztrák bejelentéssel kérhetem...

Osztrák bejelentéssel kérhetem a tb támogatott lombikot Magyarországon?

Figyelt kérdés
Fizethetem itthon tovább a tb-met?
2016. márc. 14. 10:17
 1/3 anonim válasza:
Miért nem Osztrákba mész lombikra,Bécsbe és Welsbe nagyon jó klinika van.
2016. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Teljesen bent vagyok a témában. Kint élek Ausztriában, Végig jártam mindent ami téged érdekelhet. A válasz sajnos az, hogy míg kint dolgozol nem lehet Magyarországon Tb-s lombikod. Mi beszéltünk az osztrák és a magyar illetékesekkel is. Törvény van rá, hogy egyszerre két országban nem lehetsz biztosítva. Tehát az sem működik, hogy magad után fizeted magyarba a tb-t. Szintén a Kaáliba jártam, önköltségen, de aztán kiderült, hogy nekünk tutira már csak a lombik jöhet szóba, önköltségen Kaáliba rohadt drága lenne, így Ausztriába megyünk lombikra. Már van is időpontunk ápr. 19-re megbeszélésre.Amit javasolt előttem valaki a 106-os nyomtatvány, nem vált be. Csak sürgősségi ellátás ingyenes. Ez tuti. 1 hónapja volt egy műtétem például és ki is kellett fizetnem.Jobban jársz ha Ausztriában csináltatod, mivel párszor haza kéne magyarba ugrálni. 2-3-szor ultrahang, aztán leszívás, majd beültetés és kontroll. Kérdezz nyugodtan, hidd el túl vagyok már minden információ szerzésen, mindkét országban.Még annyit, hogy míg kint dolgozol és be vagy jelentve, tehát amíg fizetik kint a tb-det, addig magyarba te nem fizetheted magad után. OEP-et hívtam fel, így ez tuti.
2016. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Előző kérdésednél írtad, hogy szezon munka. Mikor kezdesz? Mert a téli szezonnak most lesz vége. A nyári meg május közepével kezdődik, de van ahol később. Új dolgozóként nem nagyon fogják tolerálni, hogy valaki lombikra szaladgál.
2016. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!