Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha jogtalanul fegyverrel...

Ha jogtalanul fegyverrel kényszerítenek valamire, akkor én mit tehetek?

Figyelt kérdés
[link] Én tuti hogy fizikálisan védekeztem volna a turisták helyében. Jó, azért ha fegyvert fognak valakire élőben, akkor már nem tudja annyira okosan a dolgokat, mint a biztonságos otthonból széken ülve. Azért mégis érdekelne, hogy ha netán ilyen fordulna velem elő, jogom van az önvédelemhez? Ha igen, akkor milyen mértékben?
2016. márc. 11. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van hozzá jogod, de attól még golyóálló nem leszel.
2016. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez csak egy elvi kérdés, mint leírtam. Ahhoz jogom van, hogy mondjuk egy késsel kiiktassam? Persze tudom hogy van annyi esze a vadásznak hogy ilyenre ne legyen lehetőség. Vagy ha egyszerűen fogta volna magát a turista, és elsétál, akkor a vadász fizikálisan közbe léphet? Annyira is hogy jól meg veri?
2016. márc. 11. 18:42
 3/7 sörpocak ***** válasza:
49%
Én úgy tudom, hogy 1, vadőr volt, nem egyszerű vadász 2, 2 fiú és 1 lány volt a kutyájukkal (nem kóbor kutya) 3, a vadőr teljesen törvényesen járt el, egyedül a kutya lelövése a vitatott kérdés.
2016. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Törvényesen járt el? Nem kell ehhez valamiféle erős indok? Csak úgy nem állíthat meg senkit sem egy vadőr.
2016. márc. 11. 18:59
 5/7 sörpocak ***** válasza:
100%
Volt 3 fiatal egy vadászlesben kutyával. Azért ez erősen hajaz az orrvadászokra. Mondom, nem tisztázott a kutya esete, de ha tényleg rátámadt a vadőrre, az csak fokozza.
2016. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gnoomage ***** válasza:

Önvédelemre mindig van jogod tudtommal... Főleg, ha egy olyan ember fenyeget fegyverrel akinek semmi joga erre... A kutyát még megértem, ha agresszívan viselkedik és fegyver volt nála, persze, hogy lelőtte, ez teljesen érthető...


Bár egy átlag ember lőfegyver nélkül itt nem tehetett volna semmit... Ez sajnos olyan, hogy a vadász az idegesség és alapból az éles fegyver miatt az első ellenséges mozdulatra rád rántja, ha tovább közeledsz akkor meg lelő. Itt nincs hősies önvédelem, egy gyakorlatlan, vagy akár gyakorolt önvédelmi technikákat ismerő ember se tudta volna úgy kezelni a helyzetet, hogy egy támadáskor biztos, de legalább több mint 50%-os eséllyel túlélje.

2016. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vadászati törvény( és a kapcsolódó rendelkezések) szerint egy kutyát bár mikor ki lehet lőni, csak az ürügyet kell megkeresni. (Agresszív volt, vadat űzött, fertőzések megelőzése...)

Egy fegyveressel szemben nem sok lehetőséged van védekezni. Ha esetleg sikerül, a vadőr hatósági személy, tehát neki van lehetősége téged meghurcolni...

2016. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!