Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol/hogyan lehet megtudni,...

Zorro1972 kérdése:

Hol/hogyan lehet megtudni, hogy egy büntetés elévült e már? 21 éve volt egy ügyem, amiben nagyon megszívattak. Az igazságtalanság miatt leléptem 2 nappal mielőtt be kellett volna vonulnom (19 éve).

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Vagy írd ki a helyére: Politika/Törvények, jog kategória

2016. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, csak sajnos ez nekem nem segít.

Megvan az ügyem száma és az alapján kellene megtudni, hogy elévült e már, ill. ha nem, akkor mikor fog.

A kérdés, hogy kit/hol kérdezzek meg róla?

2016. márc. 9. 08:07
 3/8 anonim ***** válasza:
A büntetés végrehajthatósága elévül, ha a bűncselekmény büntetési tétele felső határának megfelelő idő eltelt azóta, amióta a végrehajtás érdekében a hatóság megtette az utolsó lépést.
2016. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Barátom!


Gondolod, hogy ezeket én nem tudom.

Ezt én mind tudom, volt rá bőven időm az elmúlt 20 évben, hogy utána járjak.

Én azt szeretném megtudni, hogy hivatalosan hol lehet utána járni, hogy az ügy elévült e vagy sem.

Az elévülési idő 5 év volt, tehát 21 év után el kellett volna évülnie.

CSAKHÁT.

Ügyesen meg lett bundázva, hogy a nemzetközi elfogatóparancs kiadása után (ami 2 hónappal az első elévülés előtt volt) újra indult az elévülés.

Aztán 4 éf fél év múlva elküldték lefordíttatni az elfogatóparancsot, tehát megint újra indult (immár másodjára) az elévülés.

Aztán 2012 hallotam, hogy egy jóakaróm addig erőltette (pénzzel) a rendőri kapcsolatait, amíg újra ki nem nyitották az ügyet (ez volt a harmadik újraindítás de lehet, hogy a negyedik).

Na mármost, ha 2012-ben ténylegesen kinyitották, akkor megint újra indult az elévülés és csak jövőre évülhet el az ügy.

Természetesen mielőtt elévül, ez a jóakaróm megint meg fogja próbálni kinyittatni az ügyet, tehát elvileg SOHA nem fog elévülni, ami az után, hogy elvileg 5 év az elévülési idó és immár 21 éve eltelt azt hiszem, hogy eléggé egyértelmű.

Tehát az elévülésre vonatkozó törvények igazából csak dísznek vannak (amiket én személy szerint az emberi jogaim megsértésének tartok, de ez csak én vagyok).

Szóval kit tudnék hivatalosan megkérdezni, hogy konkrétan mikor évül el az ügyem (legalábbis, ha addig újra ki nem nyitják)?

2016. márc. 10. 07:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Barátod neked az anyósod, de én biztos, hogy nem.


Ezt írod: "Gondolod, hogy ezeket én nem tudom."


Nem gondolom, hanem tudom, hogy nem tudod. Mert ha tudnád, akkor nem itt kérdezősködnél. Az elévülést - igen, a végrehajtási elévülést is - félbeszakítja a büntetés végrehajtására tett bármilyen intézkedés.

Tehát vinnyoghatsz, durroghatsz, szidhatsz bárkit, amíg a hatóság intézkedést tesz - joggal - annak érdekében hogy te leüld a kiszabott büntetésedet, addig neked ezt el kell viselned és maximum örülhetsz, hogy erre eddig nem került sor.

Ami késik, az nem múlik..


P.s: Az emberi jogaidra való hivatkozásod engem hangos hahotázásra serkentett. Remélem a szomszéd nem jön át, hogy sértette a füleit a harsány kacaj, reggelizés közben. :)

2016. márc. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Te figyelj már bunkókám!


Az egy dolog, hogy segíteni nem akarsz (vagy inkább nem tudsz, csak nagy a szád), sértegetni azért még nem kellene (tudod, kicsi a világ).

Az, hogy barátok soha nem leszünk, abban egyetértek (ugyanis ilyen kötekedő parasztokkal, mint te nem barátkozom).


Nem tudom mennyire tudsz koncentrálni a soraim olvasására (sajnos attól tartok, hogy nem nagyon), de azért jó lenne ha odafigyelnél legalább egy kicsit.

Nem "vinnyogtam..." és igenis tisztába vagyok az elévülési jogszabályokkal.

Csakhát neked a nagyszájúságon kívül semmi másod nincsen, mert ha lenne, akkor a kérdésemre koncentrálnál és nem arra, hogy szándékosan félre értelmezd amit írtam.

Csak emlékeztetőül, a kérdés az lett volna, hogy hol/hogyan tudom megnézni, hogy elévült e, ill. mikor fog elévülni az ügyem?

Nagyon szépen megkérlek, hogyha érdemi válaszra nem vagy képes, akkor a kioktató nagyszájú megjegyzéseidet tartsd meg magadnak, mivel ha hiszed ha nem, segítségre lenne szükségem és nem nem létező katedráról való lekiabálásra.

Különben az, hogy a kettőnk közötti intelligencia különbség jelentős már a holdról is látszik.

Na most gondolom majd újra összeszeded magad, hogy valami csípős-velőset a fejemhez vágj, mégegyszer emlékeztetőül, ha segíteni nem tudsz (a kérdésemre koncentráljál) akkor a szörnyű nagy eszedet inkább tartsd meg magadnak!

2016. márc. 11. 07:04
 7/8 anonim ***** válasza:
miért kéne itt segíteni azért, mert te nem akarsz 5 évet leülni? És aztán még itt durrogsz.... menj el egy ügyvédhez és kerdezd meg, ha mered... csakhogy nem mered. ez nem az a dolog, amiben itt neked segíteni tudnak. Ez egy irtó bonyolult ügy, ha minden doksit csatolnál, akkor sem tudnák megmondani a tutit.A jogászok vannak arra, hogy ezzel foglalkozzannak, csak te sejted, hogy még mindig le kéne ülnöd, amit, sőt a lelépés miatt valszeg még többet (bár ezt nem tudom). Lehet egyszerűbb lenne bevonulni.
2016. szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban egy ügyvéd kellene és neki pénz bár akkor is neki is információt kell szereznie valakitől és lehet ezzel felhívnád magadra a figyelmet. Én biztos nem bíznék meg senkiben meg ahogy mondtad is hogy a jóakaród állandóan ujra vizsgáltatja az ügyedet és onnantól évül el így szerintem felesleges még neked is bolygatni.
2016. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!