Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Antal Vali féle népbutító,...

Az Antal Vali féle népbutító, áltudományos emberek hogy nyerhetnek létjogosultságot? Miért nem támadhatóak jogi úton?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért nem lehet beperelni vagy ha lehet, miért nem teszi meg senki. Mindenféle végzettség nélkül osztja az észt ez a nő (vagy az amerikai Food Babe is ebbe a kategóriába tartozik), se nem vegyész, se nem orvos, de még csak nem is dietetikus. Akkor meg mit okoskodik rákról meg dezodor hatóanyagokról?! Nem büntetik a kuruzslást? Hiszékeny, naiv emberek ezreit vezeti meg.

#sarlatán #kókler #Antal Vali
2016. febr. 15. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a ténykedését mélyrehatóan, de ha jól tudom csak egy blogger. Nem gyárt vagy árul semmit, vagy igen? Azokat lehet felelősségre vonni akik a termékeiknek bizonyítatlan tulajdonságokat hirdetnek.
2016. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az meg külön szép, mikor egy cikken belül szidja a pénzéhes gyógyszeripart, majd meg akarja vetetni veled az ő csodaszerét a webshopjából, ami mezei C-vitamin, csak épp sokszoros áron.
2016. febr. 15. 12:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Októberben pl a Class FM-ben oszotta az észt. Meg már a Család Barátban is volt mint SZAKÉRTŐ.
2016. febr. 15. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Szólásszabadság megilleti őket is, csak azok perelhetik, akiknek valóban hátrányt okozott, megsértette a jó hírnevét.
2016. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Amíg csak a neten csinálta, addig nem érdekelt.

De amikor múlt héten megláttam a köztévén, mint szakértőt. Hát akkor dobtam egy hátast!

Borzasztó, hogy mennyien bedőlnek neki. De azért örülök, hogy van, aki még észreveszi, hogy ez ugyanolyan átverés, mint sok minden más, csak ő a természetességbe csomagolja az egészet.

Az mondjuk elgondolkodtató, hogy talán pont itt olvastam egy kérdést, hogy ha annyira baromira egészséges és hiper szuper természetes csodaszerei vannak, akkor ő saját maga miért is néz ki 15 évvel idősebbnek, mint ahány éves :)

2016. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem is a bloggerségével van bajom. Igazából ezt a per dolgot főleg arra értettem, hogy ő mindenféle tudás és képesítés nélkül vezet meg embereket és titulálja magát ilyen olyan szakértőnek. Miközben nem az. Ez egyszerű hazugság, megtévesztés. Valahol olvastam, hogy természetgyógyász végzettsége van. Aha, az tök jó, ha mellette mondjuk orvos is, és a kettő együtt ad egy átfogóbb képet. De attól, hogy valaki természetgyógyász, még nem lesz se orvos, se vegyész.
2016. febr. 15. 13:14
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

kozmetikus

most olvastam róla, "politikai okokból" nem vették fel az ELTE-re, ezért kényszerült kozmetikusnak menni

2016. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Akkor még inkább nem értem, hogy egy kozmetikus hogy nézhet ki ennyire rosszul :)

Mondjuk nekem is van egy kozmetikus ismerősöm, ő is nagyon öreges, nagyon ráncos. Szóval én a kozmetikai csodaszereket, gépeket, kezeléseket sem hiszem el :)

2016. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy kozmetikus és természetgyógyász, csak akkor maradjon annál. Ne osztogasson orvosi meg gyógyszerészeti tanácsokat.. Nem véletlenül 5, illetve 6 éves ez a két képzés és jár érte a végén orvosdoktori, illetve gyógyszerész doktori cím. Nem egy kéthetes tanfolyam szintjén van. (Félreértés ne essék, nem az orvosokat, gyógyszerészeket emelem piedesztálra. Ők is ott "osszák az észt", amihez értenek.) Mindenki maradjon a szakterületénél, ennyi.
2016. febr. 15. 14:02
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
De, büntetik, a GVH néha kiszab valami bírságot valótlan állításokért, de olyan nevetséges összegek ezek a bevételükhöz képest, hogy zsebből kifizetik. A létjogosultságuk meg csupán az, hogy amíg ostoba balek lesz, addig kuruzsló is. Kereslet/kínálat itt is működik.
2016. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!