Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beletörődnél abba hogy elvetté...

Beletörődnél abba hogy elvették a jogosítványod ami egyben a munkád?

Figyelt kérdés

Valahol én is hibás voltam de szerintem túl messzire ment a jog, azon a napon jöttem hazafelé céges kamionnal egy búcsúztatóról annak tudatában ittunk egy keveset hogy fogunk pihenni és azután indulunk ide Magyarország felé, nyugodtan jöttünk azon a szakaszon ahol egyébként szeretnek igazoltatni kutakodni a raktérben, egy ilyen alkalommal le is intettek minket rutin ellenőrzésre, miután ez lement, szondát is kértek aminek eleget tettem, amikor már tudtam hogy baj lesz mert vissza sem adták a papírjaimat, mintha oroszul mondtam volna hogy nem út közben ittunk, onnantól kezdve megszűntem létezni a 2 járőrnek.

A bíróságon térdelve kértem hogy ne vonják be teljesen a papírjaimat, még a kategória megvonás is elfogadhatóbb, ekkor persze rám förmedve felemelt hanggal kijelentette a bíró hogy "Ne én határozzam meg a magyar törvényeket"


2016. febr. 6. 23:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a drótos tót verje teherbe a zsiráf román k**va anyját az összes értetlen homályökörnek.

ZÉRÓ tolerancia van. Iszol, VAGY vezetsz. Nem igaz, hogy nem lehet megérteni.

Pláne kamionnal. Hogy apád is inkább kisszéket csinált volna...

2016. febr. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
majd ha a gyerekedet üti el kamionnal valaki, aki csak egy kicsit van berúgva, akkor átgondolod majd a helyzetet...
2016. febr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az egészben tudod hogy mi a durva?

Teljesen tisztában voltál azzal hogy ha iszol és vezetsz akkor:

-Akkor simán százezer forintra rúgó büntetést kaphatsz.

-Több hónapra de akár évekre elvehetik a jogosítványodat.

-Ez miatt pedig kiesel a munkából, keresőképtelen leszel. Tehát nem csak a jogosítványoddal, hanem a megélhetéseddel is játszol.


Kérdem én: Ha az, hogy az állásoddal játszol nem volt elég visszatartó erő attól, hogy ittasan vezess, akkor mégis mi lett volna? Ráadásul miután elkaptak, még a törvényeket hibáztatod, holott teljes tudatában voltál annak, hogy ha elkapnak az milyen következményekkel jár. Erre nem lehet mit mondani. Az meg senkit nem hat meg, hogy nem útközben ittál. Akkor és ott amikor elkaptak, bizonyíthatóan a határérték feletti alkoholszint a szervezetedben.


Egyébként még a zéró tolerancia sem teljesen igaz. Légalkoholnál 0.1, véralkoholnál 0.2 a határ, ugyanis millió és egy dolog miatt kerülhet egy minimális alkohol önhibánkon kívül vagy ártalmatlan dolgokkal a szervezetünkbe. Gyakorlatilag még egy üveg sör is bele szokott férni ebbe a határba.


Ráadásul a kérdező leírása alapján 0,25 légalkohol felett fújt a szondába, az pedig már nem az "egy pofa sör" kategória pláne úgy, hogy a kérdésből ítélve azért már jóval az alkoholfogyasztás után szondáztatták.


66%-osnak. Tehát szerinted az teljesen jól van, ha valaki gyakorlatilag ittasan kamiont vezet?

2016. febr. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ember, itt csak te vagy a hibás senki más! Az én munkaszerződésemben is benne van, hogy ha elvesztem a jogosítványom, elvesztem a munkám. Ilyen baromságot még véletlenül se csinálnék, nem hogy tökéletes tudatában annak, hogy törvénytelen amit teszek, ráadásul szinte biztos, hogy lebukok majd.

Nem is értem, tulajdonképpen mire számítottál? Hogy a rendőr majd egy cinkos mosoly kíséretében elenged? Tényleg nem értem...

2016. febr. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%

Örülj, hogy ennyivel megúsztad, veréb.

Egy sok-sok tonnás járművel a segged alatt, ittasan?

És ha elkefélsz egy békésen utazó családot? Ha meghal miattad egy vagy több ember?


Nem tom mire számítottál?

Ha rajtam múlna, a sitten rohadnál csak azért mert ittasan a volán mögé ültél.

2016. febr. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Molyember ***** válasza:
Ne keseredj el, közmunkás még lehetsz. :) Egy seprűvel talán nem veszélyeztetsz ártatlan embereket.
2016. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Aki meghozta ezt az okos törvényt."


Ja, azoknak a barmoknak mégis hogyan juthatott eszébe, hogy tiltsák több tonnás, nagy teljesítményű járművek vezetését ittas, vagyis tudatilag befolyásolt, lassú reakcióidejű egyéneknek??

Ezért komolyan van, aki elítéli a törvényalkotókat? Nem így kell megoldani a túlnépesedést!


Kérdező: Úgy ittál (nem is keveset), hogy tudtad, még vezetni fogsz, olyan útszakaszon, ahol gyakran ellenőriznek is, és ha elkapnak, ugrik a jogsi, amitől a munkád függ? Ezek után komolyan másban keresed a hibát?


Sajnos így is túl sokan halnak/nyomorodnak meg az ittas sofőrök miatt.

2016. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!