Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek át akarnak ejteni?

Szerintetek át akarnak ejteni?

Figyelt kérdés

Az a szitu,hogy albérletben vagyok elseje óta viszont

nem írtunk alá szerződést legalábbis nálam van ,de a tulajjal nem tudtam aláírtani,mert Ausztriában dolgozik, és nincs ideje átjönni, aki egyébként nő.

A lakótársam elmondása szerint aki szintén lány, nagyon jóban van a tulajdonossal, ezért amíg ő kint dolgozik a bérlőtársamnak kell adnom a pénzt, és ő meg majd leadja.

Ő adta a kulcsot a lakáshoz, én neki adtam a kauciót és a bérleti díjat is,mivel a tulajdonos ezidáig nem jelent meg.

40.000- kauciót fizettem , és 20.000- bérleti díjat.Egyébként alányis 20.000-et fizet bérleti díjként.

A lánnyal külön szobában vagyunk, de akkor sem értem miért kellett nekem 1 szoba bérlése miatt 40.000-kauciót leraknom,de ő azt mondta hogy fél attól,hogy leleépnék,és ha ez megtörténe lenne miből fizetnie a rezsit.Elvileg a kaució visszajár ha elmennék,márpedig én most a hónap végén szeretnék máshova menni.Ráadásul felettébb furcs az is hogy nem engedik hogy bejelntsem magam, az ideiglenes lakcímre.

Szerintetek ha a csaj nem adja vissza a kauciót mit tehetnék?Lelakni nem tudom mert a hónap végén elmegyek,és mint mondtam a bérleti díjat hónap elején fiezettem a kaucióval együtt.


2010. márc. 28. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a kauciónak pont ez a lényege, hogy ha X ideig nem laksz ott, azaz hamarabb elköltözöl, akkor az nem jár vissza. Általában 2 havi kauciót kérnek mindenhol. Azért nem jelent be a főbérlő, mert akkor neki vmit fizetnie kéne, így tulajdonképpen feketén adja ki a lakást.

Ha tényleg elköltözöl, úgy tűnik, buktad a kauciódat. :(

2010. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek szerint 3 hónapig ott kell laknod, hogy visszakapd a kauciót. Ezt érdemes lett volna tudnod, ha már egyszer kifizetted. Max talán azt le lehet zsírozni, hogy a felét visszakapd, ha ott laktál 2 hónapot. Vagy, tudatában hogy feketén laktál ott, mondjuk jelentsd be magad, és zsarold meg őket valahogy. Bár ne vedd készpénznek ezt az ötletemet :P
2010. márc. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!