Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghalt a nagymamám, nem volt...

Meghalt a nagymamám, nem volt végrendelete. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagymamám 2 napja. Apukám anyukája volt, apukám sajnos már nem él. Nagyimnak egyedül én voltam, és egy testvére él, aki 83 éves. Mindent nekem kell intéznem, végrendelet nem volt. Nagyon nehéz most, de tisztességesen le akarok rendezni mindent. Mik a tennivalóim? Hogy megy a temetés? Hogy megy a hagyatéki eljárás? Volt egy háza, az után kell majd illetéket fizetni? Milyen arányban öröklünk a testvére és én? Tudom sok kérdés, de kérlek segítsen aki volt már hasonló helyzetben... Köszönöm


L/22


2010. márc. 28. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudom mennyire tudok, de őszinte részvétem

:( Próbálj meg valamiféle jogsegélyt kérni, menj be az önkormányzathoz, hátha tudnak valamit.

2010. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress egy temetkezési vállakozót, ők elmondják, mit kell tenned, mi mennyibe kerül.

Hagyatéki eljárást én se tudom, még sose csinéltam ilyet, de szerintem lehet, hogy még arról is van információjuk.

Az örökséged után elvileg kell illetéket fizetni, de idén mintha ez változott volna és 20 MFt-ig nem kell, ezt nem tudom biztosan, keress rá a googleban, biztos lesz találat.

Elvileg mindent te örökölsz, a testvére semmit, hiszen te egyenes ági leszármazott vagy, a testvére pedig nem...

A temetésről, mindenről kérj számlát, azt levonják az örökségből, ha mégis kell adót fizetni, annyival kevesebb lesz a hivatalos örökség, meg az adóznivaló.

2010. márc. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ahogy az előző is írta te vagy az egyetlen örökös. a hagyatéki eljárás pedig úgy működik, hogy először az önkormányzatban hagyatéki leltárt vesznek fel (mi maradt az örökhagyó után) ezután az önkormányzat küldi meg az illetékes közjegyzőnek, aki kb. fél év után (az ország különböző részein eltérő) fogja megtartani a hagyatéki tárgyalást, ahova meghívja az összes örököst aki ismertté vált, ez esetben téged.
2010. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!