Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adózás ajándék, borravaló után?

Adózás ajándék, borravaló után?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy külföldieket vezetek körbe Budapesten. Magát az idegenvezetést ingyenesnek hirdetem, tudva azt, hogy úgyis fognak borravalót adni. A befolyt összegből kéne adóznom? Ha igen mennyit? Egyáltalán, hogy lehet az ilyen pénzeket ellenőrizni?

2016. jan. 7. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell adóznod.
2016. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Furcsa elképzelés, én ilyenről még nem hallottam, hogy idegenvezetőnek borravalót adnak. Amúgy nem kell adózni a borravaló után, ajándéknál " 150 .000 Ft összeg feletti ajándékozások illetékkötelesek, kivéve a közeli hozzátartozók közötti esetet."
2016. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Az teljesen mindegy, hogy te minek hirdeted. Ha ellenőrzés során úgy állapítják meg, hogy az gyakorlatilag az ára a szolgáltatásnak, amit te borravalónak nevezel, akkor lesz pár kellemetlen "beszélgetésed" a NAV-val.
2016. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Borrvaló után tudtommal nem kell számlát adni. Akkor mégis mi miatt büntethetne meg a NAV ott helyben?
2016. jan. 7. 14:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha üzletszerűen csinálod - márpedig kiderül ha képbe kerülsz - akkor nagy bünetetést kapsz a "borravaló" miatt.
2016. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy mire alapozod azt, hogy borravalót fognak adni. Ilyen dolgot még egyetlen országban sem tapasztaltam.
2016. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem kell adóznod.
2016. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nehogy adózz ennek a tolvaj bandának!

Senki se adózzon! Hirdessünk polgári ellenállást!


:-)


Amúgy a törvények szerint ezt nem is csinálhatod, mert szolgáltatást nyújtasz. javaslom inkább találj ki mást, mert ez hülyeség.


Viszont lehetőleg ne adózz! :-)

2016. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A 8-as tréfamestert tájékoztatom, hogy az állam csak azt a pénzt tudja felosztani (oktatásra, egészségügyre, közlekedési támogatásra, stb.), amit az adók befizetéséből beszed. Tehát ne vegyen igénybe semmiféle állami szolgáltatást, ha már ilyen kemény tökű egyén. Persze igazolványokat se kérje, adóból dotált rendezvényeken se vegyen részt. Vagy ne beszéljen tömény hülyeségeket, ami az abszolút tájékozatlanságából (butaságából) adódik...
2016. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na igen.

Az én jövedelmem után adózzak csak rendesen, mert abból van az óvoda, de Andy Vajna kaszinói nem kell, hogy be legyenek kötve a NAV-hoz, meg a saját lábon álló fiatal pár sem kell, hogy adózzon a közpénzekből lopott milliárdjai után.


Ezt nevezem én közteherviselésnek.


Normális vagy?

2016. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!