Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mely országokban vezethetik...

Mely országokban vezethetik be az alapjövedelmet a közeljövőben?

Figyelt kérdés
Azt tudom Finnországban és Svájcban lehetséges hogy lesz alapjövedelem.

2016. jan. 3. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Norvégiában van esély rá, mert olajország, mint Szaud-Arábia. Ott már félig-meddig be is van vezetve, a legtöbb képzetlen fiatal inkább segélyből él, minthogy a piaci fizetéseket nézve kb. a segély összegével megegyező minimálbérért robotoljon.


Angliában a GYES, GYED rendszere hasonló a magyarhoz, csak olyan mennyiségű pénzzel, hogy afféle alapjövedelemnek tekinthető.


Azért van ott a sok tini terhesség, sok fiatal inkább összeköltözik és szül egy gyereket, ezzel biztosítva van egy alapvető életszínvonal munka nélkül.

2016. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem elég sokban.
2016. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Remélhetőleg egyre többen. Persze nem elsősorban az emberek érdekei miatt; egyrészt az elégedetlenkedő tömegeket ezzel le lehet csillapítani, másrészt így állítólag jobban járnak, mint a sok segéllyel és egyéb szociális juttatással, harmadrészt a több költőpénz az "alacsonyabb vagyoni státuszú társadalmi rétegeknél" összességében nagyobb fogyasztást eredményez.


Egy szó mint száz, én már várom, elsősorban az alapvető létbizonytalanság várható/remélhető megszűnése miatt.

2016. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem csak gazdasági de közbiztonsági és közjóléti szempontból is fontos. Tehát ahhoz nagy hülye embereknek kell élni egy országban ahol nem vezetik be.
2016. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem jobb lenne,ha egyszer a mostani szociális hálót teljesen átalakítanák.


Az nem járja,hogy folyton ugyanazok a rétegek,csoportok részesülnek mindenféle kedvezményben(pl nagycsaládosok rengeteg szociális juttatást kapnak).


Annyi összeg kellene,hogy legalább éhen ne haljanak az emberek,viszont jól megélni ne lehessen belőle.

A nyugdíj helyett is jó lenne.

De ehhez teljesen átkellene formálni a mentalitást.

Több részmunkaidős állás kellene,hogy pl az idősek is tudjanak alapjövedelem mellett részmunkaidőben dolgozni.

2016. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Jöhet, de akkor mindenki másnak is dobjanak rá egy alapjövedelemnek megfelelő összeget.


Marhák, épp megnyirbálni kéne a segélyeket és szociális kártyát bevezetni. Hazánkban az alapjövedelem összege sok esetben a kifizetése napján a játékgépekben meg az uzsorások zsebében fog kikötni.

2016. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

"Hazánkban az alapjövedelem összege sok esetben a kifizetése napján a játékgépekben meg az uzsorások zsebében fog kikötni."


Mindenki azt csinál vele, amit akar. Gondolom nem kötelező játékgépbe dobálni a pénzt, meg eldorbézolni sem az első napon. (Az uzsora az más, fel kellene számolni, mert hiába a szociális kártya, éppen a tartozásai miatt fog továbbra is lopni az, aki ebben a közegben él.)

2016. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon tuti nem lesz.
2016. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A közeljövőben Finnországban és Hollandiában várható az alapjövedelem bevezetése,de legalább ilyen komolyan foglakoznak vele a Franciaországnak és Írország is.Ez utóbbinál már is kitalálták mennyit kapnának a emberek.


[link]


A Nyugat-Európai országokban(Ausztria, Németország,Hollandia,Franciország,írország,Egyesült királyság,Finnország,Svédország,Dánia,Belguim stb) az alapjövedelem mértéke plusz minusz 10% os diferenciával szinte mindenhol azonos lenne.(Mivel ezen országok között nincs túl nagy különbség a minimálbér összegét illetően)

A szegényebb leszakadozó vagy periférián élő országoknak(Magyarország,Bulgária,Románia,Szlovákia, Csehország,Lengyelország) pedig havi 200euro körüli összeget adna az EP.Ami egységes álláspont eddig az egész európai unióra nézve az az alapjövedelem mértéke minden országban a minimálbérhez igazodik(vagyis egyik országban sem érheti el az adott ország netto minimálbér összegét.

2016. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!