Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány évet lehet kapni ilyen...

ThisIsMyName kérdése:

Hány évet lehet kapni ilyen típusú emberölésért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valakit megmérgeznek és belehal.

Az úgy körülbelül hány év?



2015. dec. 21. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, remélem nem tervezel ilyesmit. Tegyük föl, hogy valakit szándékosan mérgezel meg, mondjuk egy gyereket. Akkor könnyen kaphatsz tényleges életfogytiglanig tartó szabadságvesztést. Az is fontos, hogy mi volt az ok. Például: ha a nő mérgezi meg az alkoholista férjét, aki folyton veri őt is és a gyerekeit, akkor lehet nem kapna olyan súlyos büntetést mint amit előzőleg felhoztam. Ha pedig valaki véletlenül mérgezi meg a másikat, akkor is teljesen más a helyzet, tehát lehetetlen megmondani.
2015. dec. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdés úgy szól hogy mennyit LEHET, gondolom a büntetési tételekre kíváncsi a kérdező.


Ahogy én tudom, önmagában az, hogy valaki méreggel követi az emberölést nem alapozza meg a minősített esetet.


Míg az emberölés alapesete 5-15 év, a minősített már 10-20 év / életfogytiglan.


Szóval szimpla mérgezésért azt mondanám, hogy 5-15 év jár, de ez nyilvánvalóan függ az áldozattól. Mert ha az 14 évnél fiatalabb, hivatalos, külföldi hivatalos / közfeladatot ellátó vagy ezek védelmére kelő személy, védekezésre képtelen, az elhárításra idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva képtelen ember, akkor megáll a minősített eset még ilyen elkövetési módnál is. Szintúgy ha az elkövetőt a nyereségvágy vezérli vagy esetleg többszörös visszaeső.


De hogy véglegesen mennyit kap... 5-15 év eset 10 év az a középmérték, amiből kiindul a bíró, az enyhítő és súlyosító körülmények befolyásolják a végleges büntetés mértékét, és azt valószínűleg fegyházban rendelik végrehajtani.

2015. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!