Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Liner lock pengerögzítővel...

Liner lock pengerögzítővel ellátott karambit közterületen való viselése illegális?

Figyelt kérdés
Erről a késről van szó: [link]

2015. dec. 13. 19:48
1 2
 1/11 Amarok Tonrar ***** válasza:
44%
Tokban, táska alján viselve nem. Erre nem fogod kimagyarázni, hogy azért van az öveden, vagy lóg a nyakadban, mert munkaeszköz, vagy túrázáshoz kell.
2015. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


"A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:


a)12 az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);"


Én itt nem látom, hogy a buzzi alakú kések is kkv eszközök.

De én nem vagyok se jogász se sün, hogy belemagyarázzak valamit :)

2015. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pengehossz alapján használható lenne, csakhogy rúgós nyitásrásegítő is található rajta, így pedig közterületen csak elcsomagolva szállítható.
2015. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, átsuhantam a rugós nyitásmicsodán, így beleköthető. De kérdező, akkor miért nem választasz egy problémamentes bicskát? Ami esetleg (szinte biztosan) esztétikusabb is?
2015. dec. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
75%
Nem tudom ezek a késnek nem nezhető vackok mire jók, de 7cm pengével hordhatod a kutya nem szól miatta, rugos nyitas csukott allapotban ugyse latszik. Az a KKV meg egy AKkora baromság hogy égeti magát aki kitalálta!
2015. dec. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tény, a KKVE elég nagy baromság úgy ahogy van, de azért illik betartani, máskülönben elkobozás és 50.000ft+ büntetés.


Kérdésre válaszolva: Mivel ez rugós ezért nem. De ha már kést szeretnél viselni, akkor miért nem valami szebb Victorinox bicskát? Igaz hogy 6.000-8.000 ft.ért abból "csak" alsó kategóriát kapsz, de mégiscsak egy eredeti svájci bicska.


Ez a karambit nagyon jól néz ki, meg menő, meg minden, de hétköznapi használatra totál alkalmatlan.

2015. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, KKV bizonyos részei szerintem is hatalmas baromságok, egy 8cm pengéjű késsel is lehet halálos sebet ejteni, nem kell ahhoz egy 20cm-es bökő...
2015. dec. 14. 16:15
 8/11 anonim válasza:
A liner lock nem a benge biztositasaban segít?! Mert ha igen akkor nem a nyitasban játszik szerepet igy szerintem nem rugós kés!!
2015. dec. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A liner lock, mást néven keresztzár a késpengét hivatott rögzíteni nyitott állapotban. Az hogy a kés milyen zárral van ellátva, az nem oszt, se nem szoroz abból a szempontból, hogy a kés KKVE-nek minősül e vagy sem.


Az a probléma hogy a kés rugós nyitásrásegítővel van ellátva. A KKVE-ről szóló korm. rendeletben pedig úgy van leírva, hogy a rugós kés minősül KKVE-nek.


Most hogy a rugós nyitásrásegítő jogilag rugós késnek számít e vagy sem, azt a fene se tudja eldönteni. Ezt igazából egy ide benéző rendőrnek kellene megválaszolnia hogy ő annak venné e vagy sem. De még az sem garancia rá hogy egy másik városban lévő rendőr nem fogja másképpen értelmezni, mint az az ilyen törvényeknél, korm. rendeleteknél szokás.

2015. dec. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Legális!


A rugós RÁSEGÍTÉS nem egyenlő a rugós NYITÁSSAL.

A liner lock nem oszt vagy szoroz.


Egy SÜN.


(Mellesleg a rugós rásegítés fél perc alatt kiiktatható,ha annyira fosol.)

2015. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!