Oroszországnak, Amerikának joga volt felfegyverezni az ukrajnai, illetve szíriai felkelőket?
Figyelt kérdés
Vagy van valamilyen nemzetközi egyezmény, amely tiltja, hogy egy ország ilyen módon beavatkozzon egy másik ország belügyeibe, egy konfliktusba, hogy annak kormányának jóváhagyása nélkül ad fegyvereket egyes lázadó csoportoknak?
Hasonló esetek a történelemben, például amikor a 80-as években az USA segítette a kontrákat a nicaraguai polgárháborúban vagy például a 90-es években Albánia adott fegyvereket a koszovói albán felkelőknek.
A nemzetközi jog mit mond erről?
#hidegháború #felkelés #Amerikai Egyesült Államok #polgárháború #lázadás #Oroszország #nemzetközi jog #fegyverszállítás
2015. nov. 24. 18:50
1/3 anonim válasza:
Erről szólt az egész XX. század, mindig voltak ilyen államok. Ezen kívül ajánlom a Fegyvernepper című filmet, ott lehet látni, hogyan kerülhető meg egy ilyen egyezmény.
2/3 anonim válasza:
Elvileg van. Az ENSZ alapokmánya tiltja a belügyekbe való beavatkozást. Gyakorlatilag ugye a Biztonsági Tanács tárgyalná meg az ügyet, amiben az 5 állandó tagnak (köztük USA és Oroszország) vétója van. Szerinted mennyi realitása van annak, hogy a saját bűnösségükre fognak szavazni?:D
3/3 anonim válasza:
Jah mert majd megkérdezik hogy figyelj mar Assad papa adnánk fegyvert az általad vezetett diktatúra ellenfellázadóknak akiket halomra mészároltatsz éppen beleegyeznél-e?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!