Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális ezt ezt csinálni...

Illegális ezt ezt csinálni egy gumilövedékes fegyverrel?

Figyelt kérdés
Apró vas vagy ólóm gurigákat rakni a csőbe, amit lefojtani egy kupakhoz hasonló müanyaggal, elég durva cucc. Meg ugyanez üveg vagy fa golyóval.

2015. nov. 7. 08:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Mármint ha egy rendőr látja amint célbalövök és megkérdezi mivel, mondhatom, hogy házi tölténnyel vagy fizetnem kellene illegális használatért?"


Most erre érdemes bármit is reagálni...? Csináld öcsém, de legyen nálad mindig fogkefe.

2015. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a kérdést bejelentettem, szerintem provokáció, kár volt rá válaszolni.
2015. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Miért provokáció???? Akkor inkább hagyjuk az egészet
2015. nov. 9. 06:12
 24/29 A kérdező kommentje:
Elnézést ha nem megfelelőt kérdeztem, de ez az oldal azért van, az első válaszoló irt egy "igen"-t, elfogadtam és nekem annyi elég volt.
2015. nov. 9. 06:25
 25/29 A kérdező kommentje:
Beismerem, hogy jobban is feltehettem volna a kérdést, de csak arra voltam kíváncsi, szabad-e gumilövedékes fegyverbe házilag fabrikált töltetet rakni, nem másra, egy igennel vagy egy nemmel elehet intézni.... Nem akartam senkit provokálni
2015. nov. 9. 06:46
 26/29 anonim ***** válasza:

Nem rendeltetésszerű használat, de nem lesz belőle rendőrségi ügyed, ha meg nem is látja senki, akkor főleg. Amúgy a muzeális gumilövedékesekben is van akasztó én úgy tudom. (igen, muzeális besorolású, gumilövedék kilövésére tervezett fegyver, még mielőtt valamelyik okos itt beleköt...)

Csak a csőfurat átmérőjének a feléig nyúlik be, nem teljes egészében megy át rajta, és a csőfar illetve a csőtorkolat irányába is le van lapolva, így a gumilövedék becsúszik alá, de egy keményebb anyagból készült lövedék már nem.

2015. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 kovpet ***** válasza:
Google: Keserű K-56 Magnum Defender
2015. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. nov. 9. 18:43
 29/29 anonim ***** válasza:

Nekem Zoraki R1 GG-m van és a cső vége felőli oldalon (ahol kijön a golyó) olyan mélyen van az akasztó, hogy pár apró kis sörétszemet simán be tudnék gyömöszölni folytással együtt. Nem esne ki és akasztó sem lenne előtte. Egy riasztó tölténnyel meg ki lehetne lőni.


Illegális? Nem. Mitől? Nem változtattam a fegyveren semmit, nem barkácsoltam, furkáltam.

Jogilag az még egy gázpisztoly marad. Ha gumilövedéket teszek a dobba, ha pár sörétszemet a cső elejébe, ha belekakilok a dobba és azt akarom kilőni...


Az már más kérdés, hogyha azzal lőnék meg valakit, akkor mondjuk ha megvakul, én mehetek a böribe pár évre. De akkor is nem fegyverbuherálásért (hisz ilyet nem csináltam), hanem súlyos testi sértésért vagy maradandó fogyatékosságot okozó testi sértésért, vagy ilyesmiért. De a fegyver miatt nem büntethetnek.

2015. nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!