Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásunkat albérletbe akarjuk...

Lakásunkat albérletbe akarjuk kiadni (mi másutt laknánk). De félünk, ha a bérlő nem fizet, nem tudjuk kirakni. Haszonélvezeti jog létesítése megoldás arra, hogy kénytelen legyen beengedni?

Figyelt kérdés
Sajnos volt már rossz tapasztalatunk bérlőkkel. Ti hogy csináljátok, hogy beengedjen, ha kell és fizessen is rendesen? Elég kockázatosnak tűnik az albérleteztetés nekem...
2010. márc. 16. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én albérletben lakom, soha még eszembe se jutna nem fizetni, vagy a tulajt nem be engedni. Nem is tudom felfogni, hogy miért tesznek ilyet az emberek. Szurkolok hogy találj valami jó megoldást. :)
2010. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bárcsak mindenkinek ilyen korrekt bérlője lenne!
2010. márc. 16. 19:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi is albiban élünk soha nem fordult meg ilyen a fejemben.Tisztelem,hogy ez a lakás az ő tulajdona és a képen is viselkedem:))
2010. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra akarsz menni, akkor ne felnőtteknek add ki, akiknek nincs más lakhelyük, hanem egyetemistáknak, mert egyrészt ők hivatalosan a szüleikhez vannak bejelentve, vagyis nem kerülnek utcára, vagyis simán kitehetők, másrészt a szüleik úgyis fizetnek.
2010. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy a tulajdonos, akkor eleve te vagy a haszonélvező!

Köss határozott idejű szerződést, amit csak akkor újítassz meg, ha rendesen viselkedik a bérlő, valamint kérj előre 3 hónapi bérleti díjat kauciónak! Ha valami gond van a fizetéssel, akkor a kaucióból lehet levonni, és van időd kitenni őket!

(Csak halkan jegyzem meg: a kisgép kölcsönzőben kérnek letétet: felénk általában 20000 ft-ot. Megkérdeztem mire jó az az összeg, amikor én elviszek egy százezres gépet? A kölcsönzős azt mondta 20000-ért megy ki az embere ha nem viszem vissza a gépet, és nehogy már ő fizesse a verőembert!)

2010. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Erős fogalomzavarban vagy: te tulajdonos vagy és élvezed a hasznot, kinek akarsz te haszonélvezeti jogot adni? A lakáskiadás kockázatos, és ha annyira félsz, akkor ne add ki. De ha kiadod, nézd meg, kinek. Ne legyen gyereke, (mert gyereket ugye nehéz kirakni az utcára akkor is, ha jogcím nélküli lakó) legyen ellenőrizhető munkahelye, állandó lakóhelye lakcímkártyával, lehetőleg ellenőrizd, hol lakott eddig, ragaszkodj az első havi bérrel együtt a két havi kaució letevéséhez (aki erre nem képes, annak nem lesz pénze lakbérre se.)Írd ki a személyi adatait, ne engedd őket bejelentkezni. Ne hagyd, hogy csússzon a lakbérrel, ha nem fizet, rögtön fel kell szólítani írásban. Havonta ellenőrizd a lakás állapotát, ezt a szerződésbe bele kell írni. Egyébként fizikailag kirakni elég nehéz, gyakorlatilag csak verőlegényekkel lehet.
2010. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miért lennék fogalomzavarban? Kedves Előző! A haszonélvezőnek több joga van, mint a tulajdonosnak. Ez a lényeg. Ha a szülő a tulajdonos, bejegyeztethet a gyermeke részére is haszonélvezeti jogot. De szerintem akár saját magának is bejegyeztetheti ezt. Csak gondolom, fizetni kell érte. Nézz utána, a haszonélvezőnek több joga van, mint a tulajdonosnak!
2010. márc. 17. 00:43
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ebben igazad an, de ha nincs külön haszonélvező, akkor a tulajdonos a haszonélvező és ő élvezi az összes hasznot. Mint esetedben te. Tehát nincs szükség külön bohóckodásra, te vagy a haszonélvező is tulajdonosként, megvannak azoka a jogaid, mint egyéb esetekben, ahol van, a haszonélvezőnek.
2010. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezőnek NINCS TÖBB JOGA, mint a tulajdonosnak, nem is lehet!!!!!

A haszonélvezet egy un. korlátolt (idegen )dologbeli jog, azért korlátolt, mert nincs meg a haszonélvezőnek az a joga, ami egyébként a tulajdonjogot teljes tartalmú dologi joggá teszi : a rendelkezési jog.

Ne tévesszünk már meg gyanútlan embereket, ha egyszer segítséget kér!!


Ha a bérlő nem fizet, akkor ez azonnali felmondási ok. Előtte azonban írásban fel kell szólítani a teljesítésre, a következményekre való figyelmeztetéssel és határidőt adni neki, hogy fizessen.

Ilyenkor un. szankciós felmondás van, ami határidős. Ha a határidő végén nem megy el, akkor tulajdonvédelmi eszközökhöz folyamodhatsz ( jogos önhatalom - birtokvédelem ).


Dehogy kell haszonélvezet, meg ilyen baromságok. Ezt nem tudom, hogy honnan jött, de aki mondta, az nem tudta, hogy mit mondott.

2010. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!