Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntetett a rendőr. Ha...

Megbüntetett a rendőr. Ha határidőn kívül fizetem be a bírságot, van következménye?

Figyelt kérdés

5ezerre büntettek mert otthon maradt a jogsi.

ha a befizetési határidő(1hónap) után fizetem be,van következménye? 1-2 héttel túl lépni a határidőt


2015. okt. 4. 10:34
 1/6 anonim válasza:
9%
8 nappal később már elővezetés rendelhető el ez 7000 forintba kerül , ha még ezután se fizetted be minden megtett kilométer után 400 forintot kell ráfizetned , szóval siess nincs sok időd!
2015. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ja biztos értem jönnek 5ezer forint miatt

más válasz?

2015. okt. 4. 10:50
 3/6 anonim ***** válasza:

A 30 nap letelte után 3 napod van a munkaügyi hivatalban jelelzni hogy inkább ledolgoznád a bírságot, egyébként a 35. napon ha nem történt meg a befizetés, akkor végrehajtást indítanak (részletfizetés helyszíni bírság esetén kizárt). Az iratokat megküldik a bíróságnak, ami ha mindent rendben talál, értesíti a bírságolt személyt hogy tárgyalás lesz, várják szeretettel (ha nem jelenik meg, az nem akadály), ahol a bírságot elzárássá változtatják, ezután van még mindig 5 nap türelmi idő (csekket már nem küldenek) ha az is letelt akkor kell jelentkezni a megyei börtönben az elzárásra. Na ha itt sem jelenik meg az illető akkor rendelnek el elővezetést. (7000 Ft alapdíj + 400 Ft/km)

A bírság ha nem foglalkoznak vele valamiért, 2 éven belül évül el.

2015. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
5000-es bírságot nehéz kifizetni...
2015. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. nem ez volt a kérdés.
2015. okt. 4. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:

'ja biztos értem jönnek 5ezer forint miatt '



Mióta számít az összeg. Bírság esetén 100 forintért is érted mennek.

2015. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!