Mit jelent az hogy egy végrehajtási eljárásban a végzés jogerőre emelkedett és végrehajthatóvá vált?
Azt, hogy tovább nem tudod húzni az időt, nem lehet fellebbezni, az ügyet megkapja egy bírósági végrehajtó, aki intézkedik a követelések kielégítésére.
Nem biztos, hogy a lakást viszi, az általában az utolsó lépés. Megnézi, hogy van e rendszeres legális jövedelmed, annak letiltatja a 33%-át, megnézi, hogy van-e lefoglalható ingóságod ( lakás, ékszer, bankszámlán megtakarítás, műkincs, gyűjtemény...). ha van, akkor ezekből fedezi a követeléseket ( és a saját munkadíját!).
sok múlik azon is, hogy a hitelezők megelégszenek-e ahvi letiltással, vagy ragaszkodnak az ingatlanhoz.
3.
" A lakást lefoglalhatja a közjegyző" - Ez tévedés.
Csak az önálló bírósági végrehajtónak van lefoglalási joga.
A közjegyző:
"1. §2 (1) A törvény közhitelességgel ruházza fel a közjegyzőket, hogy a jogviták megelőzése érdekében a feleknek pártatlan jogi szolgáltatást nyújtsanak.
(2)3 A közjegyző a jogügyletekről és jogi jelentőségű tényekről közokiratot állít ki, okiratokat őriz meg, a felek megbízásából pénzt, értéktárgyat és értékpapírt vesz át a jogosult részére történő átadás végett, a feleket a hatáskörébe utalt eljárásokkal kapcsolatban - a felek esélyegyenlőségének biztosításával - kioktatással segíti jogaik gyakorlásában és kötelességeik teljesítésében.
(3) A közjegyző folytatja le a hatáskörébe utalt hagyatéki eljárást és egyéb nemperes eljárásokat."
Ennyi!
Szó sincs arról, hogy bármit lefoglalhatna!
Mi köze lenne az önkormányzatnak egy magántulajdonú ingatlanra felvett kereskedelmi bankos hitelekhez? Milyen alapon vennék el a lakását?
5.
Erre adnál valamilyen jogszabályt mutató linket? mert én bemásoltam a közjegyzőkre vonatkozó törvény szövegének a közjegyzők feladatait meghatározó részét, valamint a jogszabály jelenleg hatályos linkjét.
mert szerintem ez max. a magáncsődnél lehetne, d e ugye itt már arról lecsúszott a kérdező, mert már jogerős végrehajtás van vele szemben. Ettől kezdve pedig csak a végrehajtón múlik minden.
kedves kérdező:
Itt valami félreértés lehet, mert nem vonhatnak a nyugdíjából 50%-ot, csak max. 30%-ot.
A közjegyző nem bírál el semmit.
Foglalni és árverezni a végrehajtó tud, jogerős bírósági, illetőleg bizonyos esetben közjegyzői végzés alapján. (Ez utóbbi a fizetési meghagyás, vagy közvetlenül végrehajtható közjegyzői okirat.)
Addig pedig teljesen felesleges itt vitatkozni, amíg nem tudjuk, mi emelkedett jogerőre, és lett végrehajtható. Bármi lehetett, fogalmunk sincs, köze van-e egyáltalán az ingatlan árverezéséhez...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!