Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet megnézni az árverezé...

Hol lehet megnézni az árverezésre kiírt ingatlanokat? Állítólag árverezik a volt házunkat, meg a volt szomszédét is, és a polgármesteri hivatalban ki van függesztve.

Figyelt kérdés

Nem tudok bemenni, mert nem ezen a pici településen van a hivatal, ahol én lakom, és megint másik településen dolgozom, szabadnapot pedig emiatt nem vennék ki.


A település honlapját néztem, de ott semmi sincs.

Egy olyan oldalt találtam, ahol több ezer ft-ot kell befizetni, és akkor lehet böngészni az árverezésre kínált ingatlanok és ingóságok között.

De ez sem opció, mert engem csak úgy kívülállóként, érzelmi oldalról érdekel a dolog, hiszen részben ott nőttem fel.


Nem lehet valahol neten megnézni, anélkül, hogy 6-8 ezret kifizetnék? Hiszen ahol ki van függesztve, ott is bárki megtekintheti ingyen.

És elég furcsának találom, hogy ma valamit csak személyesen, papír alapon lehet megtekinteni.


2015. szept. 20. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én itt szoktam nézni:

[link]

2015. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, ki árverezi.

Ha például a NAV, akkor az az ő oldalukról elérhető, ha valamelyik végrehajtó iroda, akkor már nem ilyen egyszerű a helyzet.


Ha az önkormányzat árverezi, akkor a hivatalos önkormányzati hirdetmények között kell lennie.

2015. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

az első linken nem találtam.

ez mennyire lehet teljes nyilvántartás?

mert rákerestem olyan ingatlanra is, amit biztosan tudok, hogy néhány éve elárvereztek. egy ismerős házáról van szó.

a településünk egy kisváros, és a befejezett árverések között kerestem a teljes településre. egyetlen találat sem volt, az pedig nem igaz, hogy itt egy árverezett ingatlan sincs.


az eredeti tartozás egy bank felé volt, úgy mondták, hogy a bank adta át az önkormányzatnak. ennél többet nem tudok, nyilván volt benne valahol végrehajtó is, de ezt az átadás dolgot nem tudom pontosan, lehet csak annyira "adta át", hogy hivatalból kifüggesszék.

2015. szept. 20. 17:24
 4/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg telefonon megkérdezni az önkorányzatot, hátha segítenek ...
2015. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!