Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szlovákiai vagyok. A vezetékne...

Szlovákiai vagyok. A vezetéknevem magyar, viszont a keresznevem szlovákul van beírva. Lehet magyarosítani?

Figyelt kérdés
Tehát lehet magyarosítani a keresztnevem, esetleg valamilyen más nyelvre lefodítani ugyanazt a nevet? Hol kell átíratni hivatalosan és mennyibe kerul? Ha ez fontos, még nem vagyok 18.
2010. márc. 13. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, de örülnék neki, ha külhoni magyarként magyarítanád. :)
2010. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Csak a Magyarországi helyzetet tudom felvázolni valamilyen szinten.

Itt arra iratod át a nevedet, amire akarod. (persze vannak kivételek)

Viszont 18év alatt csak mindkét szülő beleegyezésével lehet. 18 felett nincsenek ilyen korlátok.

Természetesen pénzbe kerül.


Egyik ismerősöm régen meg akarta csinálni, de túl sokba került volna.

2010. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Ezt mi, magyarországiak, sajnos nem tudjuk neked megmondani, hogy a Felvidéken hogy működik.
2010. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És nem lehet csak az egyik szulo beleegyezésével olyan esetben, ha el vannak válva?
2010. márc. 13. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem azért gyanús, hogy szlovákiában max szlovákíthatod. :)
2010. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szlovák állampolgár vagy? Akkor nem magyarosíthatod a neved. Amint magyar állampolgár leszel, magyarosíthatod.
2010. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet Szlovákiában is magyarosítani a keresztnevet. Van rá példa a rokonaim között.
2011. ápr. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!