Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróság jogosan utasította...

A bíróság jogosan utasította el egy hiánypótlásomat arra hivatkozva, hogy lejárt 08.19-én a határidő, miközben ezen a napon adtam fel postán tértivevényesen a levelet?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát attól függ hogy volt megfogalmazva. van ahol direkt leírják,hogy beérkezési határidő.azaz,hogyha azon a napon adod fel nem jó,mert addigra kell beérkezni. de van ahol írják,hogy postáradás időpontja stb..ennek nézz utána,hogy nem -e írták valahol. amúgy a 19.én feladott levél kb 24.én vagy utána érkezhetett be,mivel pont ott volt az ünnep meg a hosszú hétvége
2015. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy a postára adás dátuma számít, nem írják, hogy addig kell beérkeznie hozzájuk. Ennyi erre vonatkozó infó van az eredeti végzésen:


"e végzés kézbesítésétől számított 15 napon belül..."


"Ha megadott határidőn belül nem nyilatkozik..."

2015. szept. 7. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elso mondta, attol fugg beerkezesi vagy postaraadasi hatarido volt-e.

Amugy joesellyel igen, egy birosag azert annyira nem amator, hogy ilyen alap dolgokat jogtalanul tegyen.

2015. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Szemelyes velemenyem meg, hogy nem szabad ennyire kicentizni a dolgokat, ha volt 15 nap, akkor az eleg kellett legyen arra is, hogy odaerjen a papir.
2015. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy ügyvéd honlapján ezt olvastam:


"A bírósághoz, az ügyészhez, illetőleg a nyomozó hatósághoz intézett beadványnak és az előttük teljesíthető eljárási cselekménynek a határideje a hivatali munkaidő végével jár le. NEM SZÁMÍT A HATÁRIDŐ ELMULASZTÁSÁNAK, HA A BEADVÁNYT A HATÁRIDŐ UTOLSÓ NAPJÁN POSTÁRA ADTÁK."

2015. szept. 7. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
A hatarido nem azt jelenti, hogy akkor kell postara adnod, hanem addigra legkesobb be kell erkeznie az iratnak.
2015. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Bankoknal is ugy van, hogy hiaba fizeted mar be aznap, mivel ok nem kapjak meg, mar ra is teszik a kesedelmi kamatot. Birosagnal az adott idoig van lehetoseged, kulonben ugy ertekelik, hogy nincs mar semmi amivel kalkulalhatnanak es akkor az adott pillanat hatarozza meg az ugymenetet. A hatarido az hatarido, tehat -ig-et jelent es nem -kor-t.
2015. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez most a magánvéleményed, vagy pedig értesz is hozzá?
2015. szept. 7. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Na először is: nem tudom, milyen ügyről van szó, de ha polgári, akkor augusztus 19-én eleve nem tud lejárni a határidő, ugyanis ítélkezési szünet van augusztus 20-ig, és ez idő alatt a határidők nem telnek.


Másodszor pedig a postára adás dátuma számít, igen.


Kivéve!!! És ez fontos, mert lehet, hogy erről van szó: a kereset megindítására is bizonyos - ritka - esetekben határidő van (pl. sajtóper). Ez a határidő anyagi jogi, tehát 1. a beérkezés számít, 2. nem vonatkozik rá az ítélkezési szünet is. (Mivel ez még nem perbeli, hanem per megindítására vonatkozó határidő)


Szóval: attól függ, miről van szó.

A büntető megint más, ott pl. nem törvénykezési szünet.

2015. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!