Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudom kifizettetni a...

Hogy tudom kifizettetni a kárt az albérlőkkel?

Figyelt kérdés
Két évig laktak a lakásunkban, kötöttünk szerződést. Mivel anyukám el akarja adni a lakást mert mint ezekkel, az előző albérlőkkel is mindig csak a gond volt, megbeszélte velük anyukám hogy aug 31ig kiköltöznek. Ez meg is történt a napokban, szó nélkül az éj leple alatt kisunnyogtak a hűtőnkel szekrényeinkel mikrónkal. Olyan ótvar dzsuvát hagytak ráadásul mint egy putriban,tapéta helyenként leszaggatva, falból darabok kiütve, megmaradt bútorainkat használhatatlansátig lelakva, ja és persze az edényeket evőeszközöket és a csillátokat is ellopták. A telefont nem veszik fel és anyának csak a férfi valami régi címe van meg ahol nem elérhető. Hogy tudjuk behajtani az okozott kárt? Mondanom sem kell hogy ezt a hónapot nem fizették ki,kauciót már lelakták. Kérlek normál válaszokat adjatok, anyukám már idős nincs segítsége én csak nyaralni jöttem haza szóval nem tudok sokáig mellette állni.
2015. aug. 15. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Fel kell őket jelenteni a rendőrségen.
2015. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Így van, azonnal rendőrségi feljelentés.
2015. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nyilván nincs más mód, mint a rendőrség.

de be tudjátok bizonyítani, hogy a bútorok a tieitek voltak, és valóban ők vitték el?

a "dzsuva" keletkezhetett azóta is.

persze egyértelmű lesz egy rendőrnek is, mi történt, de az a helyzet, hogy semmire nincs bizonyíték.

csak ha megtalálják náluk, de akkor is be kell bizonyítani, hogy a tietek volt. 10 évvel ezelőtti számla, de egy bútorhoz az sem feltétlenül jó, mert több ezret gyárthattak belőle.

ha megtalálják az albérlőket (ez lenne a kisebb feladat a rendőrségnek), ők meg azt mondják, nem vittek el semmit, akkor az ő szavuk van a tiétek ellen és ennyi volt.

nagyon meg kell gondolni, hogy az ember kiadja a lakását, mert bárki bármikor így járhat.

most egy mikrót, egy hűtőt hogy bizonyítasz be? bármit mondhatnak ők is, hogy ti odamentetek és elvittétek. vagy hogy ők otthagyták és azóta tűnhetett el.

ide valami olyan bizonyíték kell, mint hogy pl. a szerződésben le legyen írva, hogy 1 db 100 l-es Zanussi hűtő, 1 db grillfunkciós Samsung mikro, stb, és mondjuk az egyik lakó ablakból felvett videofelvétele, amin látszik, hogy ezeket elhordják.

de még akkor is mondhatják, hogy ők a saját dolgaikat vitték el, és a tieiteket othagyták. aztán azt ki mondja meg, hogy ti másnap nem mentetek oda és pakoltátok ki a lakást?

sajnos bármennyire is hiszek neked, ez egy olyan eset, amit bejelenthetsz, de ezeket a nyomozásokat szokták bizonyíték hiányában megszüntetni.

2015. aug. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi igen én is így sejtettem túl sok macera a valószínűleg 0 eredményért
2015. aug. 16. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg se próbálod?
2015. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!