Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A marihuána drognak számít?

A marihuána drognak számít?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a drog definíciója szerint addiktív tudatmódosító szer. Viszont a marihuána nem addiktív! Sőt, gyógyhatása miatt sok millió embernek a reményt jelenti!


Kinek van joga drognak nevezni egy gyógynövényt, és millióktól elvenni a gyógyulás és a normális élet reményét?


2015. júl. 30. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem! Benne van az alkotmányban hogy nem drog!!!
2015. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

"Viszont a marihuána nem addiktív!"


Ezt nem tudom honnan veszed, mert addiktív. És drognak távolról sem ez a definíciója.

2015. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

[link]

csacsi vagy kérdező

Amúgy miféle gyógyhatás? Én csak fájdalomcsillapító hatásról tudok.

2015. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

Ki nem sz*rja le, hogy drog-e?

Megtekered, elszívod, csókolom.

2015. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A drog szót én a kábítószer szinonímájaként használtam, nem gondoltam, hogy ez ekkora problémát fog okozni.


"1944-ben a LaGuardia-jelentés arról számolt be, hogy a korábbi kutatásokkal ellentétben a marihuána nem okoz erőszakot, eszméletlenséget vagy szexuális bűncselekményt, mégcsak nem is vezet függőséghez."


A gyógyhatásról pedig nem írnék, kis olvasgatással szerintem mindenkinek világos, hogy rengeteg lehetőség van benne... Az is mindent elmond erről, hogy már 4500 éve használják gyógynövényként...

2015. júl. 30. 10:41
 6/11 anonim ***** válasza:
3%

Ez egy nagyon hosszú történet. A marihuána rendkívül hasznos gyógynövény, kevés ilyen sokrétű növény van még a Földön.

A leghaszontalanabb és károsabb használata ha elszívjuk.

És sajnos ezt sikerült elterjeszteni.


Igazából semmi köze nincs ahhoz, hogy a marihuána azért lenne illegális mert az állambácsi félti a juhait.

Alkohol,dohány, mcdonald's stb. stb. egy csomó olyan dolog van ami sokkal rosszabb mint a fű:

[link]


Még az a gyilkoló lötty is legális ami évente több millió cukorbetegségért, vesekőért, májbetegségért felelős. Direkt nem árulom el a nevét, de azt elmondom, hogy úgy reklámozzák: "Nyiss a boldogságra"

[link]

[link]

[link]


Az igazi probléma a dohány és az alkohol:

[link]


Na meg persze az a párszáz erősen rákkeltő vegyszer amit az ételeinkbe raknak...


A marihuána legalizálás túl sok multinacionális vállalatnak bökné a szemét

[link]

[link]

És mi lenne a kőolajjaj? A merihuánaból bioüzemanyagot lehet előállítani:

[link]


Ez is úgy járt mint az elektromos autó:

[link]


Az állam tisztában van azzal, hogy ez a drogstratégia (szigorítás/büntetés/harc a drogok ellen) totális kudarc. Nem is akarja megoldani, az az érdeke, hogy csak még rosszabb legyen, ugyanis így horror összegeket lehet megfejelni a tönkrement narkósoktól, gyallyra vert emberek gyógyszereiből.


Ha tényleg érdeke lenne az államnak a drog probléma megoldása akkor már mindent dekriminalizált volna, a portugál módszert használta volna, esetleg felszámolta volna a kábítószer népszerűsítő sztárokat, zenészeket, művészeket vagy az is elég lenne ha a probléma "miért?"-jével foglalkozott volna.


Például legalizálta volna az ayahuasca-t, ami bizonyítottan segít, de persze evvel nem lehet nagyot akasztani...


Ajánlom ezeket akiket érdekel a téma:

https://www.youtube.com/watch?v=kAGAxCk-YCU

https://www.youtube.com/watch?v=VFAI0kjExvU

[link]

2015. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Duenna ***** válasza:
A drogok tiltása rengeteg összetevőből áll. Nem lehet arra leegyszerűsíteni, hogy csak az állam nem engedélyezi. A drogok a drogmaffia, és sok helyen a kormány együttműködésén alapszik. Tudjuk, hogy az USA kormánya illegálisan csempészi be a tiltott drogokat, és közben éppen a tiltással hajtja fel a drogok árát, amiből aztán mind a korrupt kormány, mind a drogmaffia jól jár. Aztán ott van az is, hogy sok drogból orvosság készül; nyílvánvaló, hogy nem engedheti meg a gyógyszermaffia, hogy a betegek olcsón és legálisan jussanak hozzá a fájdalomcsillapító drogokhoz. Csak az egyszerű ember gondolja azt, hogy ja, hát az állambácsi, a kormány tiltja, de ez rengeteg korrupció és a drogmaffia összefonósásának következménye.
2015. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Rasztás Dzsimi nevű felhasználó válasza:



Ez egy nagyon hosszú történet. A marihuána...


A válasz 15%-ban hasznosnak tűnik."


Kár volt legépelned egy Háború és békét 15%-ért...:)

2015. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem volt kár, csak a megrögzött, tudatlan emberek nem értik...
2015. júl. 30. 13:29
 10/11 anonim ***** válasza:
A drognak több definíciója van. Van például egy a politikában és van az orvostudományban is. A törvény szerint drognak számít, amit a törvény drognak nevez.
2015. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!