Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Határozott idejű szerződésem...

Lkiz6hnw4mp95p kérdése:

Határozott idejű szerződésem 2015. szept.30 ig szól, de én beadtam a felmondásom családi okra hivatkozólag 2015. júl.10-én. Igazolást követel rajtam a cég, amennyiben nem lesz, munkaügyi bíróságra kell menni, ezt mondják. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van joga a munkáltatómnak tőlem igazolást kérni egy családi ok miatt és munkaügyi bírósággal fenyegetőzni? Vár rám egy új munkalehetőség is, ahová addig nem léphetek be, míg a jelen munkáltatóm ki nem állítja részemre a kilépő papírokat.

2015. júl. 20. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, joga van ezt kérni. Ha nem igazolod, az szerződésszegés, ennek pedig viselned kell a következményeid.


Ezen kívül egy kérdést egyszer illik csak kiírni, valamint eszedbe ne jusson ezt a kérdést a gazdasági kategóriába tenni!

2015. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel a határozott idejű szerződés felmondását a munkavállaló is köteles megindokolni, és csak olyan okra hivatkozva, amely számodra a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi, vagy aránytalan sérelemmel járna. Ha ezek nem állnak fenn, akkor jogellenes a munkaviszony megszüntetésed, és annak következményei lehetnek.


A munkáltatónak nincs joga ilyet kérni, de ha tudomására jut, hogy jogtalanul mondtál fel, akkor ahhoz joga van, hogy bíróságra menjen, és kártérítést követeljen Tőled.

Például: Arra hivatkozva, hogy 300 kilométerrel messzebb költözöl, felmondasz. Aztán nap, mint nap találkozik Veled valamelyik ismerős a megszokott városodban, ráadásul kiderül, két szomszéddal odébb dolgozol. Elmondja a volt cégednek. Egy ilyen szituból jól nem mászol ki...

2015. júl. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!