Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létesíthető haszonélvezeti jog?

Létesíthető haszonélvezeti jog?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Min? Mikor?
2010. márc. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. márc. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Létesíthető. De mégis jobb lenne, ha leírnád, miről is van szó.
2010. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fél ingatlan tulajdonjogát ajándékba adná a Mamám, utána én is tovább adnám a gyerekeimnek úgy, hogy haszonélvezetem legyen rajta. Állítólag ezt így lehet, a héten megyek ügyvédhez...csak gondoltam hátha van ezzel kapcs.ban tapasztalat.
2011. jan. 3. 21:34
 5/7 anonim válasza:

Nem hiszem hogy itt ügyvédek is fórumozgatnának és ingyen fognak neked tanácsot adni!A hülyeségekkel meg nem lennél előbbre,csak összezavarna.Jobban teszed ha elmész az ügyvédhez és több füled lessz mint fogad és mindent végiggondolsz hatszor mielőtt aláirnád.(főleg az ügyvéd közreműködői százalékát kérdezd meg előre mert vannak nagyon pénzéhesek köztük és egy százalék is súlyos ezreseket jelent!!).

Maga a konstrukció kivitelezhető és így mindenki védve is van.

2011. jan. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7.12 Megjegyzéseid alapján lehet,hogy te is ügyvéd vagy, de Te a tuskók ágazatából.
2011. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elvileg igazi ügyvéd írt nekem privát e-mail-t, melyben kifejtette, hogy megoldható, menjek közjegyzőhöz vagy ügyvédhez. Még a honlapjának a címét is megadta. Mindegy, hogy valós vagy sem, legalább adott egy löketet, hogy minél előbb intézkedjek...egy 72 éves emberke élhet még húsz évet is, de akár egy órát is még...persze ez mindenkire igaz, de egy idős embernél az időtényező nagyobb hangsúlyt kap.

Köszi a válaszokat!

2011. jan. 7. 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!