Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg teheti-e ezt a szomszéd?

Meg teheti-e ezt a szomszéd?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy a telek határon van egy nagy fa min 20 méter magas és ő ki szeretné vágatni a fát. De elvileg az én területemen van. Ezzel kapcsolatban tudtok-e valami jogszabályt mondani vagy ilyesmi, hogy mi az amit megtehet?

Hozzá teszem ház sincs a közelben neki csak egy üres telke van.


2010. márc. 3. 14:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Valószínű nincs fél méter de akkor minden bizonnyal ki kell mérni majd.

Ha azt állapítják meg hogy az enyém akkor ő még pereskedhet?

2010. márc. 3. 20:49
 12/18 A kérdező kommentje:
Kérem hogy aki tud az az előző hszben lévő kérdésre válaszoljon még. Köszönöm
2010. márc. 5. 17:15
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre nem adható egyértelmű válasz, mert ez önkormányzati rendeleti hatáskör, tehát nem törvény szabályozza.

Többségben azonban nem ültethető telekhatár közelébe nagy koronájú fa, tehát erre való hivatkozással lehet kérni a fa kivágását.

2010. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nem ültethető fa közvetlen a telekhatárra az önkormányzati rendelet szerint,de ha a fa már a telekhatárok kijelölése előtt ott állt, akkor ezért nem kérhetnek számon.Ha mégis megteszik, számos indokot fel lehet hozni a megtartása érdekében.


Ha a fa a te határodon belül van,akkor az a te tulajdonod,de az átlógó gallyakat a szomszéd levághatja, a lehulló gyümölcsök megilletik.

2010. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nyárfa :) Ez viszont jó kérdés hogy mikor lett kijelölve a telekhatár.
2010. márc. 6. 10:02
 16/18 ceri ***** válasza:
Úgy tudom egy ilyen régi nagy fát engedély nélkül nem lehet kivágni, főleg nem a más telkén. De kérdem én, miért nem tudtok megegyezni? Te mért ragaszkodsz a fához? Ő meg mért akarja kivágatni? Mindenesetre a telkeden te vagy az úr nem a szomszéd.
2010. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki az egészet. Hanem ő pattog hogy odahullik a falevél meg ilyesmi. Mit kell ezen egyezkedni? ami átlóg a telkére már levágta egyszer. Meg mi az hogy egy szerintem több mint 50 éves fát ki akar vágni?

Úgy érzem nem én vagyok a hülye ebben az esetben.

2010. márc. 7. 09:49
 18/18 ceri ***** válasza:
Szarjál a pattogására. Mondd meg, hogy nem vágatod ki. Ha utálja a zöld környezetet költözzön városi betonkalitkába. Vagy menjen a Marsra vagy a Szaharába, ott nincs fa. Ezt a hülye mentalitást! ami egyesek fejében van.
2010. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!