Ha a bíróság megítélte már a gyerektartást, de az apa nem fizet, fordulj a bírósági végrehajtóhoz. Ehhez ügyvéd elvileg nem kell. Ha mégis fogadsz, az a saját költséged, nem tudod behajtani az apán.
Ha viszont bíróságra mész gyerektartásért, és nyersz, a vesztes fél fizeti a perköltséget, beleértve a nyertes ügyvédi költségét is.
Ha rosszul írtam, egy jogász javítson ki, én nem vagyok az.
2015. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2/4 anonim válasza:
Nem, amíg nem fizetsz, egyik ügyvéd sem fog veled szóba állni.
2015. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
3/4 anonim válasza:
Első körben kérheted a bíróságot, hogy rendelje el a végrehajtást. Ahhoz a bírósághoz kell fordulni, amelyiknek a határozata kimondta a tartásdíj-fizetési kötelezettséget. Ehhez ügyvéd nem kell, a bíróság irodáján el fogják neked mondani világosan, hogy mit kell csinálnod, mit kell beadnod. Persze azt is tudni kellene, hogy van-e esély a végrehajtásra, magyarul van-e jövedelem, vagyon, stb. Sajnos ma a jövedelmek egy jó része teljesen megfoghatatlan, nincs róla semmilyen papír, így esélytelen vagy. Ugyanakkor ezzel párhuzamosan érdemes megfontolni egy másik eljárást is: a tartás elmulasztása ugyanis bűncselekmény, amennyiben a kötelezett személy önhibájából nem fizet. Az önhibát itt nagyon komolyan vizsgálják. A büntető eljárást nagyon egyszerű megindítani, bemész a rendőrségre és feljelentést teszel. A büntető eljárásnak igen erőteljes hatása van a fizetési hajlandóságra, ugyanis a törvény kínál egy olyan kibúvót a gyanúsítottnak, hogy ha időben kifizeti az elmaradását és eleget tesz a folyó fizetési kötelezettségének is, akkor megszüntetik ellene az eljárást. A cél végül is nem az, hogy elítéljék, hanem az, hogy fizessen. Ügyvédet nem kell fogadni. Ha mégis szeretnél ügyvédet, de nincs pénzed, kérheted pártfogó ügyvéd kirendelését.
2015. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 anonim válasza:
Az ügyvédi díjat mindig a megbízó állja.
Ha megnyered a pert, akkor a bíróság megítél perköltségként egy összeget, ami ezt (is) hivatott fedezni, de az egyrészt nem feltétlenül annyi, mint amit te ténylegesen fizettél, másrészt meg az neked egy megtérülés később, az ügyvédet már korábban ki kell fizetned. (Az nagyon ritka, hogy egy ügyvéd csak és kizárólag sikerdíjért dolgozik, és még azt is megvárja, hogy az ellenfél ténylegesen kifizesse a megítélt perköltséget...)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!